١١ دی ماه دادگاه تجدیدنظر شکوفه آذر ماسوله (پریسا آزادی) فعال مدنی

سه شنبه, ۹ام آذر, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

pooria-ebrahimi-300x191بنا به گزارش رسیده به نویسنده و فعال حقوق بشری آقای احسان فتاحی

پوریا ابراهیمی و شکوفه آذر ماسوله، دو فعال مدنی که در خردادماه سال ٩۴ بازداشت و به زندان اوین منتقل شده بودند. مجدداً دادگاه تجدید نظر این فعال سیاسی مدنی در ١١ مرداد ماه برگزار می شود .

پیشتر آقای ابراهیمی پس از هشت ماه بازداشت موقت، بیستم بهمن ماه با سپردن وثیقه هفتاد میلیونی از زندان اوین آزاد شد وپس از مدتی در سال ٩۵از کشور خارج شدند و شکوفه آذر ماسوله نیز در ۲۲ اسفندماه با قید وثیقه از زندان اوین موقتا آزاد شد.

شکوفه آذر ماسوله با نام مستعار پریسا آزادی، دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی بین الملل نیز در خردادماه سال ٩۴ توسط مامورین وزارت اطلاعات بازداشت و به بند ۲۰۹ اوین منتقل شد.

وی به مدت دو هفته در بند ۲۰۹ بازجویی شده و پس از آن به بند زنان زندان اوین منتقل گردید. شکوفه آذر ۲۴ مرداد در شعبه ۶ دادسرای مقدس تفهیم اتهام شد.

اتهامات شکوفه آذر، «تبلیغ علیه نظام» و «اجتماع و تبانی به قصد برهم زدن امنیت ملی» اعلام شده است. یکی از موارد اتهامی خانم آذر شرکت در تجمعات اعتراضی عنوان شده است که در اعتراض به اسیدپاشی انجام شده بود.

شکوفه آذر که در سال ٩۴ به یک سال حبس تعزیری و پنج سال حبس تعلیقی محکوم شد. بعد از بررسی مجدد در پرونده ایشان
جهت تجدید نظر در پرونده به تاریخ ١١دی ماه سال ٩۵ ساعت نه صبح موکول شد.

لذا ما انتظار داریم که دادگاه حکومت اسلامی ایران نسبت به جریان انداختن این پرونده ،آن را تبرئه نمایدتا آبروی به قوه قضائیه خود بر گرداند.

واز تمامی نهاد های حقوق بشری خواستاریم که ﻫﻤﻪ ﺗﻼﺵ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺑﻪ ﮐﺎﺭ ﮔﯿﺮﻧﺪ ﺗﺎ بانو پریسا وﻫﻤﻪ ﯼ ﺯﻧﺪﺍﻧﯽ ﻫﺎﯼ ﻋﻘﯿﺪﺗﯽ ﺳﯿﺎﺳﯽ ﮐﻪ ﺧﻮﺍﺳﺘﺎﺭ ﺗﺤﻘﻖ ﺧﻮﺍﺳﺘﻪ ﻫﺎﯼ ﻣﺸﺮﻭﻉ ﺧﻮﺩ ﻫﺴﺘﻨﺪ، ﺁﺯﺍﺩ ﮔﺮﺩﻧﺪ ﻭ ﺍﺯ ﻇﻠﻢ ﺍﯾﻦ ﺭﮊﯾﻢ ﻧﺠﺎﺕ ﯾﺎﺑﻨﺪ.

بانو پریسا ما تاآخرین لحظه در کنارشماهستیم وبه بودن شما افتخار میکنیم.

به امید این که نظام جمهوری اسلامی در صدور حکم شما تجدیدنظر کنندوآبروی را به قوه قضائیه خود برگردانند.

٩ آذر سال ٩۵
احسان فتاحی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.