واکنش نماینده نجف آباد به شلاق خوردن یک خبرنگار: این عمل نسنجیده بود

یکشنبه, ۱۹ام دی, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

واکنش نماینده نجف آباد به شلاق خوردن یک خبرنگار:هم شاکی و هم مسئولان باید با سعه صدر بیشتری برخورد می‌کردند

بروکراسی اداری و عدم دقت نظر مسئولان باعث شد به دلیل قطعی بودن، حکم این خبرنگار اجرا شود.

ابوالفضل ابوترابی نماینده مردم نجف آباد در واکنش به خبر شلاق خوردن یک خبرنگار نجف آبادی به دلیل درج اشتباه عدد موتورهای توقیف‌شده گفت: انتظار داشتیم که شاکی پرونده که نیروی انتظامی بود با سعه صدر بیشتری برخورد کند.

عضو کمیسیون شوراها و امور داخلی کشور در مصاحبه با خبرنگار عصر ایران ادامه داد: بعد از شنیدن خبر محکوم شدن این خبرنگار به شلاق با نیروی انتظامی استان و فرمانده نیروی انتظامی شهرستان صحبت کردم و آنها نیز قبول کردند که رضایت دهند. قرار بود از او تعهد کتبی گرفته و از اجرای حکم جلوگیری شود.

این خبرنگار به دلیل درج اشتباه عدد موتورهای توقیف‌شده به وسیله نیروی انتظامی به ۴۰ ضربه شلاق محکوم شد و حکمش نیز در هفته گذشته به اجرا درآمد. این خبرنگار با شکایت نیروی انتظامی نجف‌آباد ۴٠ ضربه شلاق خورد.

نماینده نجف آباد در مجلس که قبلا سمت دادستانی شهرستان نیران و کرون را برعهده داشت تصریح کرد: بروکراسی اداری و عدم دقت نظر مسئولان باعث شد به دلیل قطعی بودن، حکم این خبرنگار اجرا شود.

وی خاطر نشان کرد: نتیجه و پیگیری‌های بنده و شخص رئیس پلیس استان برای لغو حکم بی‌نتیجه ماند.

این نماینده مجلس افزود: در پایان باید بگویم این عمل نسنجیده بود. هم شاکی و هم مسئولان باید در این مورد سعه صدر بیشتری از خود نشان دادند.

ابوترابی در پایان خاطر نشان کرد: همانطور که در کانال تلگرامی خود اشاره کردم هر چند بر طبق قانون، قاضی کاملا مستقل بوده و حکم را بر اساس مستندات پرونده صادر می‌کند ولی با توجه به تجارب خود، می‌شد به دلیل جوان بودن متهم، نداشتن سوءسابقه و سوءنیت، درج به موقع جوابیه شاکی و تفاوت نه‌چندان مهم در خبر منتشر‌شده و جوابیه صادر شده، مجازات‌های دیگری را در نظر گرفت.»


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.