انتقال دستکم ۱۲ زندانی برای اجرای حکم اعدام در ندامتگاه / ۵ زندانی در آستانه اعدام در رجایی شهر

یکشنبه, ۱۹ام دی, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

روز جاری دستکم ۱۲ زندانی با اتهامات مربوط به مواد مخدر در زندان ندامتگاه مرکزی کرج به سلول انفرادی منتقل شدند. عمده منتقل شدگان از لحاظ میزان مواد مخدر منتسبه در پرونده جزو متهمان “سبک وزن” محسوب می شوند. لازم به ذکر است ۵ زندانی دیگر که روز گذشته در زندان رجایی شهر کرج برای اجرای حکم اعدام  منتقل شده اند کماکان در سلول و در انتظار اجرای حکم به سر می برند. این زندانیان عمدتا به قتل و سرفت مسلحانه متهم هستند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز نوزدهم دی ماه ۹۵، دستکم ۱۲ زندانی محکوم به اعدام با اتهامات مربوط به مواد مخدر جهت اجرای حکم به سلول های انفرادی ندامتگاه مرکزی کرج منتقل شدند. عمده منتقل شدگان به حمل و نگهداری کمتر از یک کیلوگرم مواد مخدر متهم هستند.

«محمد سلیمانی» هویت احراز شده یکی از این زندانیان توسط هرانا است.

یکی از نزدیکان آقای سلیمانی به این خبرگزاری گفت: “محمد را دست خالی گرفتند، تنها به اعترافی که یکی از زندانیان کرده بود اکتفا کردند و حکم اعدام به او دادند. او فقط ۳۰ سال سن دارد و پدر سه کودک است و از یک سال و چهارماه پیش در زندان به سر می برد”

انتقال و اجرای پرتعداد حکم اعدام محکومان مواد مخدر در زندان های مختلف در حالی صورت می‌گیرد که مجلس ایران در هفته های اخیر یک فوریت طرح حذف مجازات اعدام مجرمان مواد مخدر را تصویب کرد. هم‌چنین نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ارسال نامه ای به ریاست قوه قضائیه از او خواسته بودند اجرای حکم اعدام حدود ۵ هزار زندانی محکوم به اعدام مرتبط با جرایم مواد مخدر را تا بررسی طرح مورد اشاره متوقف کنند.

لازم به ذکر است ۵ زندانی دیگر که روز گذشته در زندان رجایی شهر کرج برای اجرای حکم اعدام  منتقل شده اند کماکان در سلول و در انتظار اجرای حکم به سر می برند. این زندانیان عمدتا به قتل و سرفت مسلحانه متهم هستند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.