نشست شرکت‌های آلمانی علاقمند به فعالیت در ایران

شنبه, ۲۵ام دی, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

نمایندگان ۱۷ شرکت حوزه صنایع معادن، روز جمعه ۱۳ ژانویه (۲۴ دی) در شهر بوخوم آلمان برای حضور در بازار ایران نشستی داشتند. در این گردهمایی نمایندگانی از شرکت‌هایی از لهستان، چک و اسلواکی هم شرکت کردند.

در نشست بوخوم شرکت‌های “سامور”، “آیکوف” و همچنین شرکت “روهر مونتان گروپ” حضور داشتند. شرکت “روهر مونتان گروپ” در تهران دفتر دارد و در حوزه‌های معادن، احداث تونل و سد‌سازی فعالیت می‌کند.

دکتر ساریم زیدی، مدیر عامل “روهر مونتان گروپ” به دویچه وله می‌گوید که شرکتش بیش از ۱۰ سال در ایران مشغول به کار است.

زیدی یاداوری می‌کند که بوخوم یکی از مراکز مهم صنایغ ذغال‌سنگ کشور آلمان است و نمایندگان شرکت‌های اروپایی جمع شدند تا فعالیت‌های خود را برای حضور در بازار صنایع معادن ایران هماهنگ کنند.

او که با وضعیت ایران به خوبی آشناست، می‌گوید: «صنایغ ذغال‌سنگ ایران نیاز به تکنولوژی مدرن و دستگاه‌های جدید دارد. در معادن ایران برای استخراج ذغال‌سنگ هنوز هم از وسایل عقب مانده استفاده می‌کنند و یا با دست کار می‌کنند. شرکت‌های آلمانی اکنون علاقمندند به ایران بروند.»

مدیر عامل شرکت روهر مونتان گروپ که نشست نمایندگان شرکت‌های حوزه صنایع معادن را ترتیب داده بود، از حاصل این جلسه خرسند است و می‌گوید نشست بوخوم موفق شده که شرکت‌های آلمانی را با وضعیت ایران آشنا کند. به گفته او ایران دروازه‌های خود را به روی شرکت‌های غربی باز می‌کند و بخصوص در عرصه صنایع معادن و زیرساخت‌های اقتصادی امکان توسعه و رشد بیشتری دارد.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.