تخریب سقف کلاس درس در میناب، زنگ خطر برای دانش آموزان

دوشنبه, ۲ام اسفند, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

بارندگی های اخیر در شهرستان میناب سبب شد تا سقف کلاس درس مدرسه ای در روستای زهوکی میناب تخریب شود و زنگ خطر برای دانش آموزان به صدا در آید.

به گزارش مهر، مدارس تخریبی از جمله معضلات بر سر راه تحصیل و آموزش دانش آموزان شهرستان میناب است که علیرغم پیگیری های انجام شده توسط مسئولان هنوز گره گشایی نشده تا در هنگام فصل پرخطر زمستان جان دانش آموزان بابت سیل و بارندگی های شدید تهدید نشود.

دبستان «حضرت فضه» روستای زهوکی میناب که بیش از ۳۰سال از عمر آن می گذرد و جزء مدارس تخریبی شهرستان محسوب می شود در پی بارندگی های اخیر بخشی از سقف یکی از کلاس هایش تخریب شد تا مسئولان زنگ خطر را در مدارس تخریبی احساس کنند.

این مدرسه با همه پیگیری های انجام شده توسط اهالی و شورا و مسئولان هنوز نتوانسته است رنگ نوسازی را به خود بگیرد و حدود ۲۰۰ دانش آموز را در دوشیفت صبح وعصر که مشغول به تحصیل هستند را با خطر مواجه کند وآژیر خطر را برای مسئولان به صدا در آورد تا برای نوسازی آن چاره اندیشی شود.

اولیا از ادامه تحصیل فرزندانشان در این مدرسه می ترسند

ابراهیم شنگولان، رئیس شورای روستای زهوکی در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: خوشبختانه تخریب سقف کلاس در این مدرسه پیش از حضور دانش آموزان بوده تااز یک فاجعه انسانی در مدارس میناب جلوگیری شود.

شنگولان عنوان کرد: این مدرسه جزء مدارس تخریبی است و بیش از ۳۰ سال از عمر مدرسه می گذشت سقف کلای چوبی بوده که بر اثر رطوبت و سنگینی فرو ریخته است.

رئیس شورای روستای زهوکی بیان داشت: سالهای گذشته بارها از وضعیت نامناسب مدرسه مسئولان را باخبر کرده ایم اما هیچ کاری صورت نگرفت.

شنگولان گفت: اولیاء دانش آموزان از ادامه تحصیل فرزندان خود در این مدرسه ابراز نگرانی می کنند وخواستار رسیدگی جدی به وضعیت این مدرسه هستند.

کلاس درس شب گذشته تخریب شد

علی بلاک، بخشدار بخش بنذرک میناب در گفتگو با خبرنگار مهر بیان کرد: متاسفانه در پی بارندگی های اخیر در شهرستان سقف یکی از کلاس های درس مدرسه ای در روستای زهوکی فرو ریخت اما خوشبختانه خسارتی به کسی وارد نشده است.

بلاک بیان داشت: این مدرسه که جزء مدارس تخریبی بوده در هنگام تخریب سقف کلاس هیچ دانش آموزی در مدرسه حضور نداشته است.

بخشدار بخش بنذرک گفت: تا اطلاع ثانویه این مدرسه تعطیل است تا مسئولان وکارشناسان اداره کل آموزس و پرورش و نوسازی مدارس در این مدرسه حاضر شوند و نظریه خود را اعلام کنند.

بلاک عنوان داشت: برای رفع نگرانی اولیا تا مشخص شدن وضعیت نهایی مدرسه از ادامه تحصیل دانش آموزان در این مدرسه جلوگیری می شود.

بخشدار بنذرک گفت: در این بخش شش مدرسه تخریبی و شش مدرسه در حال نوسازی با پیشرفت بالای ۵۰ درصد وجود دارد.

غلام رضا سالاری با تائید این موضوع گفت: این مدرسه جزء مدارس تخریبی بوده که ما پیش از این وضعیت نامناسب آن را گزارش کرده ایم.

سالاری بیان داشت: مدارس تخریبی متاسفانه جان دانش آموزان را باخطو مواجه می کند که این وضعیت هم برای ما خوشایند نیست.

رئیس آموزش وپرورش میناب گفت: به دنبال آن هستیم تا بتوانیم چاره ای اساسی برای مدارس تخریبی شهرستان اندیشیده شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.