دستگیری ۱۴۳۷ نفر در مراسم چهارشنبه‌سوری ایران

چهارشنبه, ۲۵ام اسفند, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

در مراسم چهارشنبه‌سوری در ایران ۱۳۸۹ مرد و ۴۸ زن دستگیر شده‌اند. از این تعداد هنوز ۹۵۹ نفر در بازداشت به سر می‌برند. از آزادشدگان تعهد گرفته شده است. شمار مصدومان به نسبت سال پیش ۴۰ درصد کاهش داشته است.

رئیس پلیس پیشگیری نیروی انتظامی جمهوری اسلامی “ناجا” روز چهارشنبه (۲۵ اسفند/ ۱۵ مارس) اعلام کرد که در مراسم چهارشنبه‌سوری امسال در روز ۲۴ اسفند، در سراسر ایران ۱۳۸۹ مرد و ۴۸ زن دستگیر شده‌اند.

به گفته‌ی سردار محمد شرفی، ۹۵۹ نفر از دستگیرشدگان به مراجع قضایی معرفی شده و مابقی پس از گرفتن “تعهد” آزاد شده‌اند.

کاهش ۴۰ درصدی مصدومان

محمد شرفی گفته است، آمار دستگیری‌ها نسبت به “مدت مشابه در سال قبل” کاهش داشته است. سعید منتظرالمهدی، سخنگوی ناجا، روز ۲۴ اسفند ۱۳۹۴ گفته بود که در ایام چهارشنبه‌سوری آن سال ۱۳۰۴ نفر دستگیر شده‌اند.

مجتبی خالدی، سخنگوی اورژانس ایران، آخرین شمار مصدومان حوادث چهارشنبه‌سوری را ۲۳۵۱ نفر اعلام کرده است. به گفته‌ی خالدی، شمار مصدومان نسبت به سال گذشته کاهشی ۴۰ درصدی را نشان می‌دهد.

دو قربانی در تهران و اصفهان

رئیس پلیس پیشگیری “ناجا” درباره آمار خسارت‌های جانی حوادث چهارشنبه‌سوری گفت که دو تن نیز، یکی در تهران و دیگری در اصفهان، در جریان حوادث جان خود را از دست داده‌اند.

سردار شرفی افزود، ۱۸۵ نفر در بیمارستان بستری شده‌اند و ۱۰۹۳ نفر هم به شکل سرپایی در محل درمان شده‌اند. او همچنین از مصدوم شدن در مجموع ۴۶ نفر از عوامل اورژانس، پلیس و آتش‌نشانی در سراسر ایران خبر داد.

کاهش ۶۰ درصدی بستری‌شدگان

سخنگوی اورژانس ایران اما آمار مصدومانی که در بیمارستان بستری شده‌اند را ۶۰۰ نفر اعلام کرد و گفت، تعداد این افراد نسبت به سال گذشته ۶۰ درصد کاهش داشته است.

سخنگوی اورژانس ایران ضمن تأیید کشته شدن دو نفر، حال ۶ مصدوم دیگر را نیز “وخیم” گزارش داده است. به گفته‌ی مجتبی خالدی، یکی از مصدومان، جوان ۲۷ ساله‌ای در تهران است که دست و پاهایش از مچ قطع شده‌اند. خالدی ۳ مصدوم دیگر در اراک و ۲ مصدوم دیگر در اصفهان را “بدحال” توصیف کرده است.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.