پیام تبریک نوروزی کانون مدافعان حقوق کارگر در سال ۱۳۹۶

دوشنبه, ۳۰ام اسفند, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن


ای بلبل خوش‌نوا فغان کن        عید است، نوای عاشقان کن

چون سبزه زخاک سربرآورد          ترک دل و برگ بوستان کن

عطار نیشابوری

سالی نو را آغاز می​کنیم و سال گذشته را با همه خوبی ها و بدی هایش پشت سر می​گذاریم، با امید آن که در سال نوموفقیت ها و کامیابی های بیشتری برای دفاع از حقوق کارگران و زحمتکشان در پیش رو داشته باشیم. هر چند با اعلام حقوق های ناچیز برای کارگران و زحمتکشان، جامعه کارگری نمی​تواند نوروزی را با حداقل زندگی بگذراند اما شاد از آنیم که امیدهایمان را از دست نداده ایم و همچنان برای حقوق از دست رفته خود بر سر پا ایستاده ایم و به مبارزه برای روزگاری بهتر و پر نشاط تر تلاشی بی و قفه را ادامه خواهیم داد.

 در سال گذشته بلایائی چند را از سر گذراندیم: گسترش فقر و سیه روزی کارگران و زحمتکشان و حقوق های نجومی مدیران و سردمداران حکومتی همراه با رشوه ها و اختلاس های نجومی، گسترش اعتیاد و بی خانمانی همراه با خیل دستگیری های فعالان کارگری و اجتماعی، گسترش اعدام ها و … همه و همه گویای آن بود که باید از اصلاحات دولتی و حکومتی ناامید شده و دست یاری به سوی یکدیگر دراز کنیم تا از این فلاکت بیرون آییم.

در کنار این مسائل، اعتراضات سراسری کارگران، معلمان و زحمتکشان به صورت دسته جمعی ادامه داشت و در بسیاری از موارد با موفقیت هائی همراه بود و نوید آن را می​دهد که مردم تحت ستم اکنون راه مبارزات را گشوده اند و از حقوق حقه خود به خوبی دفاع می​کنند. این اعتراضات و پیروزی ها چشم انداز آینده ای امید بخش در پیش روی مردم ما می​گشاید و اثبات می​کند که “حق گرفتنی است .”

 با امید گسترش حق خواهی ها و همبستگی بیشتر تشکل ها و نهادهای مردمی در همه زمینه ها.

فروردین ۱۳۹۶

کانون مدافعان حقوق کارگر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.