شایعاتی که درباره سند ۲۰۳۰ ساخته اند: لک لک دروغ بود، “شرافتی در کار نیست”

چهارشنبه, ۲۷ام اردیبهشت, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

این که می گویند آموزش و پرورش کتاب “لک لکی در کار نیست” را چاپ کرده و در برخی مدارس نیز آموزش آن شروع شده،دروغ محض است.اگر چنین چیزی بود، چرا ابتدای سال تحصیلی کسی خبردار نشد ولی ناگهان در اواخر سال تحصیلی و موعد انتخابات، برخی ستادهای تبلیغاتی جار و جنجال راه انداخته اند؟! معلوم است که این دروغ را ساخته اند تا خانواده ها را بترسانند و رأی روحانی را بشکنند.

عصر ایران – این روزها ، دلواپسان با علم کردن سند ۲۰۳۰ یونسکو درباره برابری آموزشی برای همه مردم جهان، شایعات عجیب و غریبی در این باره راه انداخته و علیه دولت تبلیغ می کنند. محوز شایعات ۳ چیز است:
۱ – دولت این سند را محرمانه امضا کرده است.
۲ – طبق این سند، آموزش های جنسی به صورت عیان و نیز آموزش همجنس بازی در مدارس ابتدایی الزامی است.
۳ – کتاب “لک لکی در کار نیست” با موضوع آموزش های جنسی به کودکان توسط آموزش و پرورش چاپ شده و در برخی مدارس تدریس آن شروع شده است.

اما پاسخ های شفاف به شایعات فوق:
۱ – بله، دولت سند ۲۰۳۰۰ را پذیرفته ولی نه به صورت محرمانه. این سندی است که در یونسکو مطرح شده است و اساساً نمی توان آن را محرمانه نگه داشت؛ دولت نیز خبرش را پیشتر اعلام کرده است. ضمن این که طبق قانون، اگر معاهده ای در کار باشد، باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد.
اما نکته کلیدی که نمی گویند این است: سند ۲۰۳۰، یک توصیه نامه است که یونسکو به کشورهای جهان می کند و کشورها می توانند بدان عمل کنند یا نکنند و اساساً امضایی در کار نیست که محرمانه باشد یا نباشد!

سند ۲۰۳۰ درباره برابری آموزشی و رفاهی برای همه مردم جهان است و دولت جمهوری اسلامی ایران در تعامل با آن، از “حق تحفظ” استفاده کرده و رسماً اعلام داشته است هیچ تعهدی به مفادی که با دین و فرهنگ مردم ایران متضاد باشد، ندارد.

بنابر این، دولت جمهوری اسلامی ایران، اهداف انسانی این سند مانند برابری رفاهی و آموزشی و توسعه عدالت (مانند گسترش آموزش برای همه کودکان و مقاوم سازی مدارس) را دنبال می کند و اگر در جایی، نکته ای خلاف دین و فرهنگ ایرانیان وجود داشته باشد، نسبت به آن متعهد نیست چرا که از قاعده حقوقی “حق تحفظ” استفاده کرده و  آن را رسماً و کتباً اعلام کرده است.

۲ – اول که هیچ جای سند، آموزش همجنسبازی مطرح نیست و ثانیاً در خصوص آموزش های جنسی دیگر نیز همان گونه که ذکر شد، جمهوری اسلامی ایران هیچ تعهدی به انجام برنامه های خلاف دین و فرهنگ ایرانی ندارد و امضایی در این خصوص نداده است.

۳ – کتاب “لک لکی در کار نیست” اصلاً در کار نیست. این که می گویند آموزش و پرورش آن را چاپ کرده و در برخی مدارس نیز آموزش آن شروع شده است، دروغ دروغ دروغ است. اگر چنین چیزی بود، چرا از مهر سال گذشته که سال تحصیلی آغاز شده، کسی خبردار و معترض نبود ولی ناگهان در اواخر سال تحصیلی و موعد انتخابات، برخی ستادهای تبلیغاتی جار و جنجال راه انداخته اند؟! کاملاً معلوم است که این دروغ را ساخته اند تا خانواده ها را بترسانند و رأی روحانی را بشکنند.

“لک لکی در کار نیست”، هرگز و هرگز توسط آموزش و پرورش و هیچ نهاد دولتی دیگری چاپ نشده و تنها در اینترنت موجود است، مانند میلیون ها اثر دیگر در حوزه های مختلف که ربطی به دولت و حکومت ندارد.
به نظر می رسد، در تبیین سوء استفاده و دروغ پردازی برخی ستادهای انتخاباتی، باید کتابی نوشت تحت عنوان : “شرافتی در کار نیست” .

بنابراین مطابق با دغدغه های بجای رهبر معظم انقلاب، دولت جمهوری اسلامی ایران، با اعلام رسمی حق تحفظ، نگرانی های محتمل را برطرف ساخته است و مابقی هر چه هست، جنجال تبلیغاتی برخی ستادهای انتخاباتی است برای تخریب دولت و رأی آوردن کاندیدای مورد نظر، ولو به قیمت دروغی که سرسلسله گناهان کبیره است و خیلی ها، با ادعای ارزشمداری مانند آب خوردن مرتکبش می شوند و به هزار تأسف، حتی از بیانات رهبری نیز سوء استفاده تبلیغاتی می کنند.

در پایان باید تصریح کرد که نظر رهبر معظم انقلاب در این خصوص صائب و نافذ است و هیچ دولتی مجاز به تخطی از فرامین رهبری نیست و از این بابت نیز جای نگرانی وجود ندارد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.