۴ دستگاه ناراضی‌تراش، وزارت کار و تأمین اجتماعی بیشترین شکایات مردمی را به خود اختصاص دادند

پنج شنبه, ۲۲ام تیر, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

رئیس دیوان عدالت اداری: بیشترین شکایات مردمی از وزارت کار، تأمین اجتماعی، شهرداری‌ها و آموزش و پرورش ثبت شده است

بهارستانه: به گفته رئیس دیوان عدالت اداری بیشترین شکایات صورت گرفته در سال ۹۵ مربوط به چهار سازمان و نهاد است. رتبه نخست این شکایات به دلیل بحث کار و کارگری به وزارت کار و تأمین اجتماعی تعلق گرفته است و بعد از آن تأمین اجتماعی، شهرداری‌ها و آموزش و پرورش در رتبه دوم تا چهارم قرار دارند. در شرایطی که ۶ تا ۱۰ میلیون بیکار در سطح کشور وجود دارد و از هر سه تحصیلکرده ایرانی یک نفر بیکار است، نسخه‌های میلیونی در جیب مردم خود‌نمایی می‌کند، گستره نیازهای شهری متناسب با مدیریت شهرداری حرکت نمی‌کند و نیز قاچاق بازی و سیاسی‌کاری از در و دیوار وزارتخانه‌ای چون آموزش و پرورش بالا می‌رود، نارضایتی مردم از این چهار نهاد امری گریز‌ناپذیر خواهد بود.

پر واضح است که چهار دستگاه معرفی شده به عنوان نهادهایی فراگیر که بیشترین شکایات مردمی را به خود اختصاص داده‌اند، جزو اولین مراکز و دستگاه‌های اداری محسوب می‌شوند که عامه مردم به ویژه قشر محروم با آن بیشترین ارتباط و تعامل را دارند. از آنجایی که بوروکراسی در میزان کارایی اجتماعی تأثیر بسزایی دارد، فقدان عوامل دخیل در ساز و کارهای اجتماعی سالم موجب خواهد شد تا نارضایتی از خلأهای موجود، اصل ساز و کار اداری در نظام و انقلاب را نیز به واسطه مردم نشانه بگیرد.

به طور مثال نارضایتی از رفت و آمد‌های اداری در نهادها و سازمان‌هایی همچون شهرداری و آموزش و پرورش، پیچیدگی‌های خاص موجود در این نهادها که استعداد ایجاد سردرگمی را دارند، بوروکراسی‌های پیچیده و ملال آور و رشوه‌خواری هرچند اندکی از کارمندانی که مستقیم و مؤثر با مردم در ارتباط هستند، باعث می‌شود تا حجم نارضایتی و شکایات از این دستگاه‌ها افزایش پیدا کند و به اصطلاح نهادهای ناراضی‌تراش محسوب شوند.

شکایت و نارضایتی مردم از وزارت کار در صدر قرار گرفت

حجت‌الاسلام محمدکاظم بهرامی در پاسخ به این سؤال که بیشترین شکایات صورت گرفته در سال ۹۵ مربوط به چه دستگاه یا نهادهایی است، گفته است: بیشترین شکایات در مرحله اول مربوط به وزارت کار و تأمین اجتماعی است که در رتبه نخست قرار دارد. رئیس دیوان عدالت اداری افزود: پس از وزارت کار، تأمین اجتماعی، شهرداری‌ها و آموزش و پرورش در رتبه دوم تا چهارم قرار دارند.

وی تأکید کرد: البته باید در این موضوع به حیطه و گستردگی کار این دستگاه‌ها توجه کرد؛ مثلاً وزارت آموزش و پرورش را نمی‌توانیم با یک میلیون معلم و کارمند و با یک وزارتخانه‌ای که ۱۰ هزار کارمند دارد، مقایسه کنیم.

۶ تا ۱۰ میلیون بیکار در کشور

رتبه نخست شکایات مردمی از وزارت کار در حالی صورت گرفته است که به گفته عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در حاضر حدود ۲۵ درصد فارغ‌التحصیلان بیکار و ۴۰ درصد از افراد دارای شغل نیستند و از سویی دیگر فارغ‌التحصیلان دانشگاهی هیچ‌گونه مهارتی ندارند و به همین دلیل بیکاری این قشر بالا است. وضعیت اقتصادی به جایی رسیده است که در حال حاضر حقوق و دستمزد برخی افراد کفاف هزینه‌های زندگی آنها را نمی‌دهد. در کلانشهری مانند تهران تنها فردی می‌تواند یک زندگی نسبتاً عادی داشته باشد که درآمدی بیشتر از ۳ میلیون تومان داشته باشد، در حالی که اکنون نیروی کار حقوقی نزدیک به یک میلیون تومان دریافت می‌کند که این یعنی زندگی کردن در فقر!

پس از این رتبه‌های دوم تا چهارم به تأمین اجتماعی، شهرداری و البته آموزش و پرورش تعلق گرفته است.

تأمین اجتماعی رتبه دوم نارضایتی مردمی

سازمان تأمین اجتماعی یک نهاد بزرگ مردمی با پوشش حدود ۳۵ میلیون نفر در حوزه درمان و بیش از ۱۰ میلیون نفر در حوزه تعهدات پرداخت مستمری(در حال و آینده) است که بزرگ‌ترین سازمان اداری کشور با بیش از ۷۰هزار نیروی انسانی را در اختیار دارد. در نظر گرفتن رتبه دوم نارضایتی مردمی از این نهاد بزرگ، بدین معنی است که بروز هرگونه بحران در سطح این سازمان، کل نظام تأمین اجتماعی کشور و سایر حوزه‌های مرتبط در سطح ملی را تحت‌تأثیر قرار خواهد داد. کما اینکه مدت زمان زیادی است آمار و ارقام ارائه شده درباره نسخ میلیاردی از سوی سازمان تأمین اجتماعی نارضایتی مردم را به اوج خود رسانده است.

چرا شهرداری‌ها؟!

در ادامه رتبه سوم این شکایات به شهرداری‌ها تعلق گرفته است. در سال‌های اخیر پیچیدگی‌های شهرنشینی و طرح مباحثی چون توسعه پایدار شهری، توسعه انسانی، تقویت اقتصاد شهر، تأکید بر عدالت اجتماعی و حفظ محیط‌زیست مقوله مدیریت شهری را بیش از هر زمان دیگری با مباحث پیچیده و نظام‌‌مند مواجه کرده است. با توجه به گستره امور، نیاز به رویکردی تازه در مدیریت شهری از سویی و راهبردهای دولت و ایجاد تحول در ساختار اداری و مدیریتی کشور از سوی دیگر، لزوم توجه به شهرداری‌‌ها و واگذاری وظایف جدید را توجیه کرده است. امروزه با تمام تأکیدها و تلاش‌‌هایی که از سوی این نهاد بزرگ در عمل صورت می‌‌گیرد، نتایج قابل قبول‌تر و ملموس‌تری از سوی مردم نیاز شده است. حال آنکه نارضایتی شهروندان در شرایطی که نهادها به جان یکدیگری افتند و سیاسی‌کاری بر جلب رضایت مردم پیشی می‌گیرد، نارضایتی عامه مردم گریزناپذیر خواهد بود.

لطف مردم به آموزش و پرورش

در نهایت رتبه چهارم این نارضایتی در حالی به آموزش و پرورش تعلق گرفته است که به نظر می‌رسد سکوت از انفعال این وزارتخانه به خصوص در یک سال اخیر تأثیر مضاعفی در اعطای این رتبه به آموزش و پرورش داشته است، چراکه نا امیدی از رفع مشکلات این وزارتخانه و فدا کردن خواسته‌ها و معضلات فرهنگیان به سیاسی‌بازی، قشر فرهنگی را از هرگونه شکایت و اعلام نارضایتی هم منصرف ساخته است. از اهم موضوعات قابل‌توجهی چون به تاراج رفتن میلیاردی پول ذخیره شده در صندوق فرهنگیان و البته قاچاق خانوادگی آقای وزیر و به تعویق افتادن معوقات فرهنگیان بگذریم به موضوعات دیگری می‌رسیم که همه آنها به درد و رنج‌های موجود بدنه آموزشی و پرورشی کشور تعلق دارد.

بی‌توجهی به مسائل تربیتی و پرورشی و فرهنگی در سیاست‌های آموزش و پرورش و مدارس، تأخیر در پرداخت حقوق فرهنگیان و از بین رفتن آرامش خانواده‌ها به دلیل برنامه‌ریزی مالی فرهنگیان با همین اندک حقوق معلمی، عزل و نصب‌های سیاسی در بدنه وزارت آموزش و پرورش، استفاده از نیروهای غیرتخصصی و باندی و حزبی، عدم ارائه برنامه‌ای خاص در تحقق شعار اقتصاد مقاومتی و فرهنگسازی در مدارس، بی‌توجهی و عدم برنامه‌ریزی وزارتخانه در بحث افزایش رفاه و معیشت فرهنگیان و مدارس روستایی و دیگر موارد الزامی، بی‌توجهی به شعارها و برنامه‌های پیشنهاد وزیر در برنامه ارائه شده توسط دولت، بی‌توجهی به پیگیری پرداخت حقوق معلمان حق‌التدریس و فرهنگیان بازنشسته، بی‌توجهی به مدارس دولتی و دانش‌آموزان محروم و دفاع از سیاست‌های تشویقی مدارس غیرانتفاعی و در کل حذف محرومان و مناطق محروم در سیاست‌های آموزش و پرورش و جایگزین مدارس آزاد و دهها مورد چالش دیگر در سیاست‌های فعلی آموزش و پرورش می‌تواند تنها گوشه‌ای از مواردی باشد که این سازمان را در نارضایتی و شکایات مردمی صدر‌نشین سایر نهادها و سازمان‌ها کرده است.

به نظر می‌رسد در شرایطی که ۶ تا ۱۰ میلیون بیکار در سطح کشور وجود دارد و از هر سه تحصیلکرده ایرانی یک نفر بیکار است، نسخه‌های میلیونی در جیب مردم خود‌نمایی می‌کند، گستره نیازهای شهری متناسب با مدیریت شهرداری حرکت نمی‌کند و نیز قاچاق بازی و سیاسی‌کاری از در و دیوار وزارتخانه‌ای چون آموزش و پرورش بالا می‌رود، نارضایتی مردم از این چهار نهاد دور از واقعیت نیست کما اینکه می‌توان گفت نا امیدی از رفع مشکلات و معضلات در برخی نهادها و سازمان‌ها به خصوص در حوزه‌ای که اشتغال و بدنه فرهنگی جامعه را درگیر کرده است، رتبه‌بندی قابل‌ارفاقی را ارائه کرده است.
منبع: روزنامه جوان


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.