گزارشی درباره زندگی پر رمز و راز مردم کره‎شمالی؛ «امید»، «افتخار» و «ترس و نفرت» نسبت‌ به‌ آمریکا+تصاویر

پنج شنبه, ۱۹ام مرداد, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن


امروز اکثریت قریب به اتفاق مردم وابسته به بخش خصوصی هستند. دستمزدها پایین هستند و گزینه‌ای برای کار بهتر برای کارگران وجود ندارد. این روزها، دولت کره شمالی هیچ چیزی نیست جز یک مانع برای کنترل لباس و مدل موی مردم بدون آن‌که غذایی بر روی میز مردم قرار دهد. این در حالیست که مقام‌های دولتی بدلیل دریافت رشوه و معاملات خوب از چاقی رنج می‌برند

آفتاب‌‌نیوز : روزنامه «گاردین» در گزارشی اشاره می‌کند که شواهد کمی از کره شمالی وجود دارند که نشان دهند مردم آن کشور خسته شده‌اند؛ شواهد بالعکس گواهی می‌دهند که هنوز هم نفرت سوزانی از امریکا در میان مردمان کره شمالی وجود دارد.

به گزارش آفتاب‏‎نیوز؛ این روزنامه می‌نویسد: «اگرچه کره شمالی بیش از هر کشور کوچک و فقیری مورد توجه جامعه بین‌الملل قرار دارد اما آن کشور هنوز هم بسته است. ما هنوز در مورد آنچه مردم کره شمالی فکر می‌کنند بسیار کم می‌دانیم. اغلب آنچه در این‌باره می‌دانیم از بازدیدهایی است که خارجی‌ها از کره شمالی انجام داده‎اند و یا از طریق افرادی که از کره شمالی فرار کرده‌اند.

بهترین شواهد و اطلاعات را می‌توان از افرادی از کره شمالی بدست آورد که به طورغیر قانونی در چین کار می‌کنند. آنان می‌تواند با استفاده از تلفن همراه چینی در امتداد مرز تماس بگیرند اما تنها می‌توانند برای چند دقیقه از تلفن استفاده کنند چرا که به سرعت شناسایی می‌شوند. می‌دانیم که کره شمالی دلایل کافی دارد که از توان نظامی امریکا ترس داشته باشد. این کشور در جنگ دو کره توسط حملات هوایی امریکا ویرانی‌های زیادی را در خود دید. رهبری کره شمالی مدتهاست که تجاوز خارجی را عامل اصلی عقب‌ماندگی اقتصاد دانسته است. دانش‌آموزان در کلاس‌های مدارس ابتدایی می‌آموزند که ارتش کره شمالی جنگجویان امپریالیست را کشتند و تعداد آنان را در کلاس‌های ریاضی محاسبه می‌کنند.

اطلاعات جامعه امنیتی امریکا برخلاف آن‌که از اون و خانواده او زیاد است، از چهره‌های برتر رژیم کره شمالی ضعیف است و در حالی که سئول می‌داند شبکه‌های خانوادگی در قلب قدرت کره شمالی وجود دارند، تلاش می‌کند تا به شناسایی منافع، تعارض‌ها و افراد این خانواده‌ها بپردازد. هنوز مشخص نیست که این پرسنل کلیدی در میان مناصب حزبی و ارتش در حال جابجایی هستند یا خیر.

مقام‌های ارشد در کره شمالی زندگی لوکسی دارند. این کشور زمانی یکی از پررونق‌ترین و صنعتی‌ترین کشورها در آسیا بود. دولت به مردم مشاغل، غذا و مراقبت‌های بهداشتی ارائه می‌داد و دلیلی برای حسادت مردم به جهان خارج وجود نداشت اما قطحی ویرانگر دهه ۹۰ میلادی بدنبال تحریم‌های خارجی باعث مرگ هزاران نفر شد.

امروز اکثریت قریب به اتفاق مردم وابسته به بخش خصوصی هستند. دستمزدها پایین هستند و گزینه‌ای برای کار بهتر برای کارگران وجود ندارد. این روزها، دولت کره شمالی هیچ چیزی نیست جز یک مانع برای کنترل لباس و مدل موی مردم بدون آن‌که غذایی بر روی میز مردم قرار دهد. این در حالیست که مقام‌های دولتی بدلیل دریافت رشوه و معاملات خوب از چاقی رنج می‌برند. کیم تلاش کرده تا حس شتاب توسعه را ایجاد و القا کند ساخت و ساز در پیونگ یانگ رونق دارد و بهبود تولید مواد غذایی را نشان داده است. اما این با واقعیت زندگی در کره شمالی در تضاد است.

مردمانی از کره شمالی که به جهان خارج سفر می‌کنند، می‌بینند که زندگی در آنجا راحت است اما معلوم نیست که آیا این احساسات در حدی گسترش می‌یابد که منجر به حرکتی از پایین به بالا برای مطالبه اصلاحات شود یا خیر.

در کره شمالی احتمالا مردم بیش از یک ایده دارند. دولت‌شان را به دلیل وضعیت اقتصادی و خشونتی که اعمال می‌کند سرنش می‌کنند و خواستار زندگی بهتر هستند اما همزمان نسبت به دستاوردهای نظامی و قابلیت‌های کشورشان در مقابله با تهدیدهای امریکا احساس غرور و افتخار به آنان دست می‌دهد. این احساس دومی در واقع بخش مهمی از محاسبات رژیم کره شمالی در پیگیری سلاح‌های هسته‌ای را در بر می‌گیرد. به این ترتیب اقدامات ترامپ در نهایت می‌تواند کمک کند که مردم کره شمالی پشت سر رژیم سیاسی‌شان قرار گیرند.

تصاویر رژه مردم کره شمالی در حمایت از «اون»، بخاطر تنش‌های اخیر بین کره شمالی و آمریکا و تهدیدهای ترامپ


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.