راه حل اقتصادی امام جمعه اصفهان: باید تلاش شود هرکسی در خانه‌اش کارگاه کوچکی داشته باشد و هر زنی در خانه‌اش قالیبافی یا خیاطی کند

جمعه, ۲۰ام مرداد, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

سایت ملیون ایران: رشد بیسابقه دانش در جوامع غربی زمانی شروع شد که دانشمندان این جوامع از این حرکت کردند که “هیچ نمیدانند” و باید از کوچکترین تا بزرگترین دانستنی های خود را با تجربه و آزمایش و استدلال بر اصولی محکم استوار سازند. برای آگاهی از نادانی خویش نیز به درجه ای از آگاهی نیاز داریم (تا بدانجا رسید دانش من که بدانم هنوز نادانم). متاسفانه روحانیون ایران هم هنوز در اعصار گذشته زندگی میکنند و بر این تصورند که در همه زمینه ها متخصص اند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان، سید‌یوسف طباطبایی‌نژاد در خطبه‌های امروز نماز جمعه اصفهان گفت: باید سخنان رهبر معظم انقلاب را سرلوحه قرار دهیم، ایشان فرمودند جهت‌گیری دولت باید برای برطرف کردن مشکلات معیشت مردم و ایستادگی مقابل استکبار جهانی و تعامل با دنیا باشد.

وی افزود: روز حمایت از صنایع کوچک مناسبتی است که در هفته آینده آن را پیش‌رو داریم، ما باید از کشوری مثل چین الگو بگیریم که در خانه هر کسی یک کارگاه کوچک وجود دارد و سپس شرکت اصلی از کارگاه‌های کوچک جنس‌ها را خریداری می‌کند.

امام جمعه اصفهان ادامه داد: باید تلاش شود هرکسی در خانه‌اش کارگاه کوچکی داشته باشد و هر زنی در خانه‌اش قالیبافی و یا خیاطی کند، این الگوها در کشور ما از بین رفته است، امروز دختر ما از دانشگاه می آید اما کارهای دستی و هنری را آموزش ندیده است، این اقدامات هزینه‌ای ندارد و افراد فقیر نیز می‌توانند آن‌ها را یاد گرفته و زندگی خود را بچرخانند.

از: پیک ایران


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.