سندیکای نقاشان استان البرز: رضا شهابی آزاد باید گردد

شنبه, ۲۱ام مرداد, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

کارگران، زحمتکشان و آزادی خواهان زندانی میشوند و اختلاس گران و دزدان اموال مردم آزادانه به غارت و چپاول کارگران و زحمتکشان و مردم ادامه می دهند، هر کارگر و معلم و پرستاری حق انسانی و طبقاتی خود را مطالبه کند، احضار، دستگیر، محاکمه و زندانی می شود، از این بابت است که به بهانه اجرای قانون و تحت شرایط گروگان گیری (وثیقه آزادی موقت،) رضا شهابی مجددا” به زندان بر گردانده می شود.

کارگران هفت تپه را دسته، دسته احضار و زندانی می کنند، اسماعیل عبدی را زندانی می کنند، کارگران آق دره را شلاق می زنند، کارگران معدن یورت را از طریق عدم هزینه برای امنیت کاری به کام مرگ بردند، سرمایه شرکت های تولیدی را آقازاده ها، مدیران و روسای ادارات بالا کشیده در مقابل صد ها هزار کارگر حقوقهایشان معوقه می شود، بازنشستگان پس اندازهایشان غارت می شود، غارت گران موسسات مالی و بانک ها را به ورشستگی کشانده، موجودی سپرده گذاران را صفر می کنند، از یک طرف با غارت و اختلاس و رشوه گیری باعث اضمحلال تولید شده میلیون ها کارگر و دانشجو، و. .. را بیکار می کنند و در مقابل با طرح های استثمار گرانه مضاعف کارورزی، استاد و شاگردی، کار آزمایشی، حذف بیمه ها، حذف استخدام رسمی و تحمیل قرارداد های موقت و سفید امضا و. .. به غارت و استثمار شدیدتر کارگران، معلمان، دانشجویان و کودکان و زنان دهها بار بیشتر دامن می زنند، برای حفظ امنیت غارت گران فعالین کارگری و معلمی و آزادیخواهان زندانی می شوند. قوانین در چنین جامعه ای ضد کارگران و زحمتکشان و آزادیخواهان است.

ما سوال می کنیم چرا مسئولین تعاونی های مسکن کارگران شرکت واحد که نه تنها در انجام وظایف خود جهت تحویل خانه های کارگران شرکت واحد کوتاهی کرده و پول کارگران را حیف و میل کردند محاکمه نمی شوند و آزادانه به تخلفات گذشته خود ادامه می دهند در مقابل رضا شهابی زندانی می شود؟

چرا مسئولین یانک ها و موسسات مالی که با طرح ها و نقشه های غارت گرانه سپرده های مردم را بالا کشیده اند آزادند و هنوز در مسند قدرت هستند و محاکمه نمی شوند در مقابل مال باخته ها هر روز همه گونه سرکوب می شوند؟ چرا مدیریت شرکت کشت و صنعت هفت تپه که سال هاست کارگران را آزار داده و چپاول کرده و حقوقشان را بار ها و بارها معوقه کرده و به انها توهین می کند آزاد است ولی کارگران که حقوقشان را می خواهند احضار و محاکمه می شوند؟ چرا صاحبان معدن یورت که با عدم هزینه کردن برای لوازم ایمنی جان کارگران باعث مرگ بیش از ۴۰ کارگر شده اند هنوز آزاد هستند و در غارت و جنایت علیه کارگران شریک جرم اند، در عوض کارگران معدن یورت مجبور به عذر خواهی و دچار تعویق حقوق و انواع سرکوب ها می شوند؟ و چرا. ..؟

ما کارگران سندیکای نقاشان استان البرز برگرداندن رضا شهابی به زندان را شدیدا” محکوم می کنیم و خواهان آزادی بی قید و شرط و فوری او و دیگر کارگران و معلمان و زحمتکشان زندانی هستیم. ما گرفتن وثیقه در مقابل آزادی موقت را، گروگان گیری دانسته و گرو کشی از طریق توقیف اسناد و اموال مردم به عنوان وثیقه را عمل ضد انسانی و ضد آزادی دانسته این عمل ضد آزادی را محکوم می کنیم، بنا براین ما خواهان حذف این سنت و رسم ضد انسانی گروگان گیری از کل سطح محاکم هستیم.

رضا شهابی آزاد باید گردد.

کارگران و معلمان زندانی آزاد باید گردند.

کارگر زندانی، زندانی سیاسی، آزاد باید گردد.

سندیکای نقاشان استان البرز

۱۹ / ۵ /۱۳۹۶


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.