بازداشت چند عضو گروه‌هاى فشار نزدیک به خامنه ای به اتهام جاسوسى براى اسرائیل

یکشنبه, ۲۲ام مرداد, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

العربیه – منابع خبرى از بازداشت تعدادى از اعضاى گروه‌هاى فشارنزدیک به على خامنه‌اى رهبر جمهوری اسلامی ایران طى هفته‌هاى اخیر به اتهام جاسوسى براى سازمان اطلاعات اسرائیل “موساد” خبر دادند.

برخى منابع از بازداشت رضا گلپور و محمدحسین رستمی مدیران وبسایت “عماریون” به اتهام جاسوسی برای موساد خبر دادند. این وبسایت وابسته به قرارگاه “عمار” متعلق به افسران جنگ نرم است که مهدى طائب ریاست آن را بر عهده دارد.

بنا به اطلاعات منتشر شده، قرارگاه عمّار که با نام‌های قرارگاه سایبری عمار یا قرارگاه فرهنگی عمار نیز شناخته می‌شود، یک تشکل سیاسی و فرهنگی است که در بهمن‌ماه سال ۱۳۸۹ در تهران اعلام موجودیت کرد. هستهٔ اولیهٔ این قرارگاه متشکل از ۷۰ نفر از وابستگان سیاسی، نظامی و فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران بودند و پس از نخستین جلسهٔ مجمع عمومی، مهدی طائب به عنوان رئیس و علیرضا پناهیان به سمت نایب رئیس او انتخاب شدند. محمدمهدی ماندگاری، حمید رسایی، حسن عباسی، سعید حدادیان، نادر طالب‌زاده، مهدی کوچک‌زاده، حسین الله‌کرم و سعید قاسمی از اعضای نخستین شورای مرکزی این قرارگاه بودند. این تشکل، از سال ۱۳۹۰ هجری خورشیدی، عضوگیری عمومی را آغاز کرد.

محمود صادقی نماینده تهران در مجلس شورای ایران درباره این بازداشت‌ها در توئیتر خود نوشت: “در جریان پیگیری مشکل ادمین‌های تلگرامی مطلع شدم برخی از مدیران وب‌سایت عماریون به اتهام ارتباط با موساد بازداشت شده‌اند!”

پیشتر گزارش‌هایی در باره نفوذ اسرائیل در میان محافظه‌کاران تندرو در ایران منتشر شده بود و گفته می‌شد مداحان بیت رهبری مانند هلالی و بهمنی و قاضی‌های نزدیک به جناح رهبری مثل علی اکبر حیدری‌فر به دلیل جاسوسی برای اسرائیل بازداشت و زندانی شده‌اند.

مداحان رهبرى جاسوسان اسرائیل

این در حالى است که حدود دو هفته پیش رسانه‌هاى ایران خبر بازداشت چند مداح نزدیک به بیت رهبرى از جمله عبدالرضا هلالى، روح‌لله بهمنى و محمد حسین حدادیان را به اتهام جاسوسی برای اسراییل و برقراری روابط نامشروع با عضو سفارت فرانسه، گزارش دادند.

روزنامه اعتماد درباره ماجرای بازداشت چند مداح به جرم جاسوسی برای اسراییل و روابط نامشروع با عضو سفارت فرانسه نوشت که آنان “به جرم جاسوسی و ارتباط با موساد و همچنین روابط نامشروع از سوی مرجع قضایی بازداشت شده‌ بودند”.

غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی، نماینده مردم رشت در مجلس شورای ایران، در حساب توییتر و صفحه اینستاگرام خود عنوان کرد که «مداحان حامی رقیب انتخابات به جرم جاسوسی برای اسراییل و روابط نامشروع با عضو سفارت فرانسه می‌افتند زندان!».

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.