مدیر گروه سلامت کهگیلویه وبویر احمد به ایلنا خبر داد؛ نگرانی از ازدواج‌های زیر سن قانونی/ افزایش سقط جنین در استان/ آمارها با واقعیت فاصله دارد

یکشنبه, ۲۲ام مرداد, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس شبکه بهداشت کهگیلویه و بویراحمد با انتقاد از برخی آمارها در حوزه های سلامتی، اظهار داشت: برخی از آمارهای منتشر شده در حوزه سلامت در این استان با واقعیت فاصله زیادی دارد.

به گزارش ایلنا «گشتاسب ملک‌پور» با اعلام این خبر گفت: متاسفانه برخی آمار‌ها از سوی برخی دستگاه‌ها در حوزه سلامت و بهداشت منتشر می‌شود که با واقعیت فاصله زیادی دارد.

وی با اشاره به برخی آمار‌ها در حوزه ازدواج‌های زودهنگام در کهگیلویه و بویراحمد، خاطرنشان کرد: متاسفانه در این استان هنوز کسانی هستند که پایین‌تر از سن قانونی ازدواج می‌کنند و ما همچنان شاهد ازدواج‌های ثبت نشده هستیم. از سویی افرادی قبل از انجام مشاوره‌های رایگان اقدام به ازدواج می‌کنند.

ملک‌پور با تاکید بر واقعی نبودن برخی آمار‌ها در حوزه بهداشت و سلامت در کهگیلویه و بویراحمد، یادآورشد: برخی ازدواج‌ها در این استان زیر سن قانونی صورت گرفته و متاسفانه مشکلات متعددی در این ارتباط برای زوج‌ها ایجاد شده است.

وی گفت: اغلب ازدواج‌های زیرسن قانونی براساس «زور» و «اصرار» خانواده‌ها شکل گرفته است.

مدیر گروه سلامت جمعیت، خانواده و مدارس شبکه بهداشت کهگیلویه و بویراحمد افزود: سقط‌های غیرقانونی نیز در این استان گزارش شده که نگرانی‌های ما را دوچندان کرده است.

ملک‌پور با اظهار تاسف از آمارهای واقعی از سقط جنین در کهگیلویه و بویراحمد، خاطرنشان کرد: رشد و افزایش سقط‌های جنین برای ما نگران کننده است و باید تدابیر شایسته‌ای برای جلوگیری از این رشد اندیشیده شود.

وی انتشار آمارهای مرتبط با ازدواج‌های زیرسن قانونی، بارداری‌ها و سقط‌ها را محرمانه خواند.

از: ایلنا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.