قسمت هایی از صحبت روحانی در پاسخ به ترامپ

جمعه, ۲۱ام مهر, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

به گزارش خبرنگار سیاسی ایلنا، حسن روحانی در سخنانی و در واکنش به اظهارات رئیس‌جمهور آمریکا عنوان کرد: به مردم بزرگ و عزیز سرزمین ایران سلام عرض می‌کنم. لازم می‌دانستیم بعد از صحبت‌هایی که شنیده شد از رییس‌جمهور فعلی آمریکا نکاتی را به عرض ملت ایران برسانم.

وی تاکید کرد: ظاهرا ایشان خبر ندارد دولت آمریکا دولت کودتا را در شصت و چند سال پیش روی کار آورد و قدرتی بود که با پول و اعمال نفوذ و استفاده از مزدوران خود حکومت قانونی این سرزمین را سرنگون کرد. ظاهراً ایشان فراموش کرده در طول مبارزات یکپارچه ملت ایران علیه این دیکتاتوری و به دست آوردن آزادی و استقلال، کشوری که بیشترین حمایت را از دیکتاتور وقت می‌کرد آمریکا بود.

رئیس دولت دوازدهم گفت: بعداز چهل سال انقلاب به مردم چه ظلم‌ها که نکردید. چه طور یک رئیس‌جمهور اسم تاریخی خلیج فارس را یاد نگرفته؟ همان خلیجی که نظامیان آمریکایی در آن رفت و آمد می‌کنند باید از نظامیان و خلبانان خود که نقشه در دست دارند اسم خلیج فارس را می‌پرسیدید.

وی ادامه داد: حقوق بین الملل هم ظاهرا دقیق نخوانده‌اند چه طور نسبت به معاهده‌ای که چند جانبه است و یک قطعنامه بین‌المللی است، اطلاع ندارید؟ مگر یک رئیس‌جمهور می‌تواند آن را لغو کند؟ این سند دوجانبه نیست که بتوانید آن را لغو کنید.

از: ایلنا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.