سناتور جمهوری ‌خواه: آمريکا باید برای یک راه‌حل نظامی علیه ایران آماده باشد

پنج شنبه, ۷ام اردیبهشت, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

سناتور مارکو روبیو، معاون احتمالی رامنی در انتخابات ریاست جمهوری ‌آمریکا خواهان جلوگیری از قدرت‌یابی ایران در خاورمیانه شد. وی گفت آمریکا باید متحدانش را برای یک “راه‌حل نظامی” علیه جمهوری اسلامی آماده کند.

سناتور مارکو روبیو از حزب جمهور‌یخواه آمریکا در روز چهارشنبه (۶ اردیبهشت/۲۵ آوریل) گفت سیاست خارجی آمریکا در خاورمیانه باید بگونه‌ای تنظیم شود که از قدرت‌گیری ایران در این منطقه جلوگیری کند. در صورت پیروزی میت رامنی در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا احتمالاَ روبیو معاون وی در کاخ سفید خواهد بود.

روبیو که در موسسه “بروکینگز” در واشنگتن سخن می‌راند تاکید کرد که در صورت شکست تحریم‌ها و مذاکرات اتمی، آمریکا باید متحدان خود را برای “یک راه‌ حل نظامی” آماده کند.

نامزد احتمالی برای کسب مقام جانشینی ریاست‌‌جمهوری آمریکا تصریح کرد که ایالات متحده نباید در “حاشیه” رخدادهای خاورمیانه قرار گیرد، بلکه باید با قبول رهبری بتواند راه‌حلی برای بحران‌های جهانی ارائه دهد.

مارکو روبیو که سناتور جمهوری‌خواهان در ایالت فلوریدا است با اشاره به بلندپروازی‌های ایران در خاورمیانه گفت: «آمریکا در گذشته بصورت یک‌جانبه دست به عمل زده است و من فکر می‌کنم در صورت لزوم در آینده نیز باید این چنین عمل کند.»

میت رامنی، نامزد احتمالی جمهوری‌خوان در انتخابات ریاست‌جمهوری آمریکا

روبیو ۴۰ سال دارد و عضو مهم کمیته سیاست خارجی سنای آمریکا به شمار می‌‌آید. گرچه نامزد قطعی حزب جمهوری‌خواه برای انتخابات ریاست‌جمهوری هنوز مشخص نشده، اما تقریباَ اغلب ناظران سیاسی شکی در پیروزی میت رامنی در دور مقدماتی انتخابات ندارند


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.