يك كارشناس اقتصادي: نرخ بيكاري امسال در 30 سال گذشته بي‌سابقه خواهد بود

شنبه, ۹ام اردیبهشت, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

يك كارشناس اقتصادي گفت: افزايش تعداد بيمه شدگان سازمان تامين اجتماعي بيانگر آن است كه دولت 300 هزار فرصت شغلي هم طي يك سال گذشته ايجاد نكرده است.

حسين راغفر ضمن پيش‌بيني افزايش بي‌سابقه نرخ بيكاري در سال جاري نسبت به 30 سال گذشته، ياد آور شد: به علت عدم ارائه آمارهاي صحيح با شاخص‌هاي كنترلي فاصله زيادي داريم.

او ادامه داد: در صورت تصويب بودجه فاز دوم هدفمندي و افزايش پرداخت يارانه‌ها، غالب واحدهاي توليدي ورشكست خواهند شد.

اين كارشناس اقتصادي آمار اشتغالزايي دولت را تكذيب كرد و گفت: افزايش تعداد بيمه شدگان سازمان تامين اجتماعي بيانگر آن است كه دولت 300 هزار فرصت شغلي هم طي يك سال گذشته ايجاد نكرده است.

راغفر از اخراج و بيكاري صدها هزار كارگر طي يك سال گذشته خبر داد و گفت: واردات بي وريه كالا و ورشكستگي واحدهاي توليدي كشور آمارهاي دولت را در خصوص ايجاد اشتغال رد مي‌كند.

او با اشاره به رشد روز افزون تورم در کشور تصريح كرد: پیش از این دولت وعده داده بود که با اجرای قانون هدفمند کردن یارانه‌ها تنها یک جهش تورمی کوتاه خواهيم داشت و پس از آن تورم مهار خواهد شد اما شاهد هستیم که پس از اجرای ناصحیح این قانون تورم به سرعت و در شیب تند صعودی قرار گرفته است.

ایلنا: راغفر با بيان اين كه افزایش قیمت کالا نیز منجر به کاهش قدرت خرید مردم می‌شود،تصريح كرد: راهکار دولت در این مواقع افزایش دستمزد‌ها است،اما افزایش دستمزد‌ها هم منجر به افزایش نقدینگی در جامعه می‌شود و مهم‌ترین پیامد افزایش نقدینگی تورم است. بر این اساس باید گفت که جامعه دچار یک مارپیچ تورمی است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.