دستگیری محمد علی دادخواه حقوق دان و مدافع حقوق زندانیان سیاسی

یکشنبه, ۱۰ام اردیبهشت, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن


بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” صبح امروز محمد علی دادخواه حقوق دان و مدافع حقوق بشر و زندانیان سیاسی هنگامی که در شعبۀ 15 برای دفاع از موکلش زندانی سیاسی ارژنگ داودی حاضر شده بود دستگیر گردید.
روز یکشنبه 10 اردیبهشت ماه حوالی ساعت 10:00 صبح محمد علی دادخواه حقوق دان و فعال حقوق بشر هنگامی که در شعبۀ 15 دادگاه انقلاب برای دفاع از موکلش زندانی سیاسی ارژنگ داودی حاضر شده بود توسط صلواتی معروف به قاضی مرگ و رئیس شعبۀ 15 دادگاه انقلاب قبل از شروع جلسۀ دادگاه دستور دستگیری آقای دادخواه را صادر نمود و حوالی ساعت 10:20 همراه با مامورین او را به منزلش بردن تا از آنجا به زندان اوین منتقل کنند.
صلواتی به حقودان و فعال حقوق بشر و مدافع حقوق زندانیان سیاسی در ایران اعلام کرد که حکم 5 سال وی تایید شده است و باید برای طی حکم غیر قانونی و غیر انسانی به زندان اوین منتقل شود.
در حال حاضر چندین تن از حقوق دانان و مدافعین حقوق زندانیان سیاسی به صرف دفاع از موکلینشان در چهار چوب قوانین موجود در زندانهای ولی فقیع علی خامنه ای بسر می برند که از جملۀ آنها می توان خانم نسرین ستوده،سیف زاده و نرگس محمدی نام برد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، دستگیری حقوق دانان به صرف دفاع از موکلینشان در چهار چوب قوانین موجود که به دستور ولی فقیه علی خامنه ای صورت می گیرد محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
10 اردیبهشت 1391 برابر با 29 آپریل 2012


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.