عدم درمان زندانی سیاسی صالح کهندل

سه شنبه, ۱۲ام اردیبهشت, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” وضعیت حاد جسمی زندانی سیاسی صالح کهندل و ممانعت بازجویان وزارت اطلاعات از درمان وی.
زندانی سیاسی صالح کهندل ماه ها است که از بیماری پلاکت خون رنج می برد و در بهداری زندان گوهردشت کرج امکان درمان وی وجود ندارد و به این خاطر پزشکان بهداری زندان طی یک گزارش پزشکی به دادستانی تهران عباس جعفری دولت آبادی خواستار اعزام هر چه سریعتر وی به یکی از بیمارستانهای تهران جهت درمان او شده بودند.
روز یکشنبه 10 اردیبهشت زندانی صالح کهندل فرا خوانده شد و به او گفته شد که قرار است به یکی از بیمارستانهای تهران برای درمان اعزام شود ولی در آخرین لحظات به او اعلام شد که اعزام وی به بیمارستان جهت درمان منتفی شده است.
همچنین زندانیان سیاسی جعفر اقدامی و رضا جوشن، بهداری زندان برای آنها نسخه ای تجویز کرده بود و بنابه سیاستهای جدید مبنی بر اینکه زندانیان باید داروهای خود را توسط خانواده تامین کنند. دارویی آنها توسط خانواده هایشان تامین گردید اما مسئولین زندان از دادن داروها که خانوادشان تامین کرده اند به زندانیان سیاسی فوق خوداری می کنند.
روز یکشنبه 11 اردیبهشت ماه زندانی سیاسی محمد بنازاده امیرخیزی و دو تن ازهموطن بهایی را از بند 4 زندانیان سیاسی به دادسرای مستقر در اوین منتقل کردند و تقریبا تمامی روز در آنجا بودند.هنوز از علت انتقال آنها به دادسرای مستقر در زندان اوین هیچ خبری در دست نیست.
عباس جعفری دولت آبادی دادستان تهران و از جنایتکاران علیه بشریت با توصیۀ بازجویان وزارت اطلاعات از درمان زندانیان سیاسی که در شرایط حاد جسمی بسر می برند ممانعت به عمل می آورد و بیماری زندانیان سیاسی را به عنوان اهرم فشار علیه آنها بکار می برد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، عدم درمان زندانیان سیاسی در شرایط حاد جسمی توسط بازجویان وزارت اطلاعات و دادستان تهران جعفری دولت آبادی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر سازمان ملل متحد و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
12 اردیبهشت 1391 برابر با 30 آوریل 2012


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.