برگزاری گسترده جشن اول ماه می روز جهانی کارگر توسط زندانیان سیاسی در زندان گوهردشت کرج

چهارشنبه, ۱۳ام اردیبهشت, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن


بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” روز سه شنبه 12 اردیبهشت ماه زندانیان سیاسی سالن 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج ، جشن اول ماه می روز جهانی کارگر را در راهرو سالن 12 برگزار کردند. در این مراسم تمامی گرایشهای سیاسی ،عقیدتی و قومی شرکت داشتند .مراسم به شرح زیر برگزار شد:
در ابتدا برنامه های جشن روز کارگر توسط معلم زندانی رسول بداقی اعلام گردید.روزنامه نگار زندانی مسعود باستانی درباره روز کارگر و آزادی مطبوعات صحبت کرد. در ادامۀ برنامه زندانیان سیاسی کرد اقدام به اجرای ترانه و رقص دست جمعی کردی نمودند که مورد استقبال تمامی زندانیان سیاسی قرار گرفت. رضا شریفی بوکانی اقدام به تک خوانی کردی نمود.معلم زندانی رسول بداقی متنی شعر گونه از دیکتاتوری حاکم را دکلمه کرد.
کیوان صمیمی از زندانیان سیاسی در هر دو رژیم سخنی به صورت دوستانه برای سایر زندانیان سیاسی بیان نمود. زندانی سیاسی حشمت الله طبرزدی سخنی در مورد روز کارگر و وضعیت مطبوعات در ایران بازگو کرد.
زندانی سیاسی رضا جوشن در مورد کارگران زندانی رضا شهابی،بهنام ابراهیم زاده و علی نجاتی و تمامی کارگرانی که برای دفاع از حقوق خود دستگیر ،شکنجه و زندانی می شوند صحبت کرد.
سایر زندانیان سیاسی با خواندن ترانه ،شعر و مشاعره روز کارگر را جشن گرفتند.
در پایان زندانیان سیاسی محبوس در بند 4 زندان گوهردشت کرج سرودملی، ای ایران ای مرز پر گهر را بصورت دسته جمعی اجرا کردند. این مراسم برای مدتی ادامه یافت.گزارش تکمیلی متعاقبا ارسال خواهد شد.
آخوند علی خامنه ای ولی فقیه رژیم با دستگیریهای گسترده فعالین سیاسی، معلمین و زندانیان عقیدتی سعی داشت که فضای رعب و وحشت را بر جامعه حکمفرما نماید ولی در حال حاضر زندانها تبدیل به کانون مقاومت و پایداری برای آزادی و رهایی مردم ایران شده است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
12 اردیبهشت 1391 برابر با اول می 2012


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.