3 زندانی سیاسی کرد 4 سال است که مفقود می باشند

پنج شنبه, ۲۱ام اردیبهشت, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” سه زندانی سیاسی کرد که نزدیک به 4 سال پیش توسط مامورین وزارت اطلاعات دستگیر شده بودند از زمان دستگیری تا به حال هیچ اثری از آنها وجود ندارد.
سه فعال سیاسی کرد که در سازمانهای اپوزیسیون کردی فعال بودن در تاریخ 8 خرداد 87 در شهر مریوان با یورش مامورین اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر و به نقطۀ نامعلومی منتقل می شوند و از آن تاریخ تا به حال هیچ اثری از وضعیت و شرایط آنها وجود ندارد.اسامی 3 فعال سیاسی کرد به قرار زیر می باشد:
1-جمیل بامرز 35 ساله 2- شاهد بهرامی 36 سال 3- آسو میرزایی 28 ساله
سه زندانی سیاسی کرد از لحظۀ دستگیری و انتقال به نقطۀ نامعلوم تا به امروز هیچگونه ارتباطی تلفنی و یا ملاقات با خانواده های خود نداشتند و تاکنون به خانواده های آنها گفته نشد که در کجا در بازداشت بسر می برند و در چه شرایطی قرار دارند.
خانواده سه زندانی سیاسی کرد در طی 4 سال گذشته به تمامی ارکانها و سازمانهای مربوطه رژیم ولی فقیه مراجعه کردند و خواستار اطلاع یافتن از عزیزان خود بودند اما هر گز به آنها پاسخ مشخصی داده نشد و حتی به خانواده های آنها گفته نمی شود که چه بلایی بر سر فرزندانشان آورده اند.
سه فعال سیاسی کرد در اثر فشارها و تهدیدات یکی از اعضای اطلاعات سپاه پاسداران به نام هیوا تاب ناچار به ترک شهر مریوان شدند و به اقلیم کردستان مهاجرت کردند ولی پس از مدتی اقلیم کردستان را ترک نموده و به شهر مریوان بازگشتند.
هیوا تاب در جریان یورش و دستگیری این 3 فعال سیاسی کرد خود شخصا شرکت داشت و آنها توسط همین فرد به نقطۀ نامعلومی منتقل شدند.
خانواده 3 زندانی سیاسی که بطور مستمر پیگیر وضعت عزیزان خود بودند در ابتدای دوران بازداشت عزیزانشان، این فرد به آنها وعده های دروغین می داد و لی پس از گذشت مدتی از دستگیری آنها تهدیدات خود را علیه خانواده هایشان آغاز و شدت بخشید.
هیوا تاب در قبال مطلع کردن خانواده های آنها از وضعیت وشرایط عزیزانشان مبالغ هنگفتی را از این سه خانواده اخاذی نموده است.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،دستگیری و بی اطلاع نگه داشتن خانواده ها به مدت 4 سال را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه حقوق بشر خواستار تحقیق در مورد فعالین سیاسی و دانشجویی مفقود شده در ایران می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
21 اردیبهشت 1391 برابر با 10 می2012


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.