افزایش چشمگير افسردگی در جامعه

شنبه, ۲۳ام اردیبهشت, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

على عبداالهى استاد دانشگاه: تمامى تحقيقات روانپزشكى‌، روان‌شناسى و روانكارى نشان ‌مى‌دهد كه ضريب افسردگى در جامعه به ويژه در بين زنان افزايش پيدا كرده است

على عبداالهى گفت: اگر ضريب افسردگى در گذشته ۵ درصد بود الان به ۱۰ درصد رسيده است.

وى در مورد افزايش ضريب افسردگى در بين خانم‌ها گفت: به خانم‌ها گفته ‌مى‌شود اگر ازدواج كنيد خوشبخت ‌مى‌شويد در حالى كه بعد از ازدواج وقتى وارد زندگى ‌مى‌شوند بر خلاف انتظار با شمارى از مشكلات و گرفتارى‌ها مواجه ‌مى‌شوند.

وى افزود: دليل ديگر در افزايش ضريب افسردگى، عدم آشنايى كافى دو فرد با يكديگر و همچنين عدم بهره‌گيرى مشاوره‌ها و روانكاوى قبل ازازدواج است و به همين دليل زمانى كه ازدواج ‌مى‌كنند به اين موضوع پى ‌مى‌برند كه اصلا با هم تطابقى ندارند.

عبداللهى مشكلات اقتصادى را از عوامل ديگر در افزايش ضريب افسردگى در جامعه عنوان كرد و افزود: درگذشته زندگى كردن براى همه بى‌دردسر‌تر و راحت‌تر بود اما امروزه براى‌‌ همان زندگى بايد هزينه‌هاى زيادى را متحمل شد.

اين فوق تخصصى جراحى غدد با تاكيد بر اثرگذارى افسردگى در ابتلا به سرطان گفت‌: با بررسى هايى كه روى تاثيرافسردگى در سرطان‌هاى سينه، روده و خون انجام گرفته، مشخص شد افسردگى در ابتلا به اين سرطان موثر است.

وى با تاكيد بر اينكه افسردگى در سرطان سينه جزء فاكتورهاى ماژور (عوامل اصلى) شناخته ‌مى‌شود افزود: افسردگى يكى از۵ فاكتور اصلى در ابتلا به سرطان سينه است و بنابراين ‌مى‌توان گفت كه افسردگى ۲۰ درصد در ابتلا به سرطان سينه تاثير دارد. عبدللهى در پايان خاطرنشان كرد: براساس بررسى‌هاى صورت گرفته سرطان سينه نسبت به ۲۰ سال پيش ۴ برابر شده است.
از: ايلنا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.