تولدی دیگر در اوین؛ محمد توسلی در اوین ۷۴ ساله شد

دوشنبه, ۲۵ام اردیبهشت, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

ندای آزادی: از آخرین بازداشت محمد توسلی بیش از شش ماه می گذرد.

وی ۱۲ آبان ۱۳۹۰ در تهران بازداشت شد. اتهام ایشان امضای نامه ای به همراه بیش از ۱۴۰ نفر از کنشگران سیاسی و اجتماعی به محمد خاتمی دربارهء انتخابات مجلس بود.
شاید عضویت در نهضت آزادی ایران نیز از جمله اتهامات مهندس محمد توسلی باشد چرا که اعضای این حزب، علیرغم التزام به قانون اساسی جمهوری اسلامی – با علم به نارسا و ناکامل بودن آن – همواره در طول حیات سیاسی و اجتماعی خود چه پیش و چه بعد از انقلاب در چارچوب قانون عمل نموده اند.
محمد توسلی از نخستین روزهای تاسیس نهضت آزادی ایران در اردیبهشت ۱۳۴۰ به این حزب پیوست.
توسلی نخستین شهردار تهران بعد از انقلاب بود. نقش تشکیلاتی وی – بدون آنکه نامی از وی بر زبان ها باشد – در بثمر رساندن انقلاب بر کسانی که اکنون وی را به بند کشانده اند پوشیده نیست.
آنگاه که انقلاب ملت ایران به مسیری لغزید که با هر قدم، از آرمان ها و آرزوهای صد ساله ملت ایران – استقلال و آزادی – فاصله گرفت، آنزمان که دوستان قدیم بر عهد و پیمان خود پایدار نماندند، زمانی که کوته نظری ها، انحصار طلبی ها و “هر که با من نیست، بر من است” ها جای همدلی و اتحاد را گرفت، مهندس محمد توسلی همچون سایر اعضای نهضت آزادی ایران از حکومت، صادقانه و شرافتمندانه خارج شدند و در مقام اپوزیسیون قانونگرا، به آنچه ایمان داشته و دارند – امر به معروف و نهی از منکر – پرداختند، گرچه بندگیِ متحجرین بر آستانِ قدرت و ثروت و تزویر، توان شنیدن نجواهای حق را از آنان ربوده است.
آزادگان و از “خود” رها شدگان را به بند کشیدند و می کشند. بر پیر و جوان رحم و مروتی نیست…
امروز محمد توسلی ۷۴ امین سال زندگی خود را در اوین آغاز می کند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.