طی 2 روز 2 زندانی در سلولهای انفرادی زندان گوهردشت کرج اقدام به خودکشی کردند

دوشنبه, ۲۵ام اردیبهشت, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” طی دیروز و امروز دو زندانی بی دفاع در سلولهای انفرادی بند 5 زندان گوهردشت کرج اقدام به خودکشی نمودند.
در طی روزهای شنبه و یکشنبه 23 و 24 اردیبهشت ماه، 2 زندانی در سلولهای انفرادی بند 5 زندان گوهردشت کرج در اعتراض به نگهداری طولانی مدت در سلولهای انفرادی ،شکنجه های قرون وسطایی که منجر به شکستن دست و پای آنها و شرایط طاقت فرسا اقدام به خودکشی نمودند.
زندانی حسن فردبچه 27 ساله روز شنبه 23 اردیبهشت ماه در سلول انفرادی بند 5 زندان گوهردشت کرج اقدام به خودکشی نمود و در حالت بیهوشی به بهداری زندان منتقل گردید و تا این لحظه از وضعیت و شرایط این زندانی خبری در دست نیست.
زندانی دیگری به نام غلامرضا کریمی پور 28 ساله بعد از ظهر امروز در سلول انفرادی شماره 2 بند5 زندان گوهردشت کرج اقدام به خودکشی نمود از وضعیت و شرایط این زندانی نیز هیچ خبری در دست نیست.
از طرفی دیگر زندانی رضا کامرانی از 4 روز پیش در سلول انفرادی شماره 5 بند 5 زندان گوهردشت در اعتراض به شرایط غیر انسانی و طاقت فرسا دست به اعتصاب غذا زده است.
همچنین قرار است از فردا صبح تعداد دیگری از زندانیان در سلولهای انفرادی بند 5 زندان گوهردشت کرج دست به اعتصاب غذا بزنند اسامی تعدادی از آنها به قرار زیر می باشد :حسین دلیرانی ،هادی بنده لو و سیاوش بنده لو می باشند.
سلولهای انفرادی بند 5 زندان گوهردشت کرج دارای شرایط وحشتناک و غیر انسانی است. زندانیان مورد شکنجه های وحشیانه وغیر انسانی توسط باتون برقی و شوکر برقی قرار می گیرند. عریان کردن زندانیان و مورد شکنجۀ وحشیانه قرار دادن آنها به منظور تحقیر و خرد کردن روحیۀ آنان بطور سیستماتیک بکار برده می شود، از جمله زندانیان که در طی روزهای گذشته مورد چنین شکنجه های وحشیانه ای قرار گرفته اند می توان صادق کوهی و عباس هواگیر را برد آنها توسط رئیس زندان محمد مردانی ، امیر آقایی فرمانده گارد زندان و حسین دفتری را نام برد . نگه داشتن زندانی برای مدت طولانی در سلول انفرادی تا 8 ماه که از جملۀ آنها زندانی حسین دلیرانی را می توان نام برد. این زندانی 4 شبانه روز است که از پشت دست بند و پابند به وی زده اند. زندانیان سلولهای انفرادی هر چند هفته یکبار حق استفاده از حمام را دارند. زندانیان حق هیچگونه تماس تلفنی و یا ارتباط با خانواده های خود را ندارند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، ایجاد شرایط غیر انسانی و قرون وسطایی در سلولهای انفرادی که تنها طی 2 روز منجر به خودکشی دو زندانی شده است را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای رژیم ولی فقیه به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
24 اردیبهشت 1391 برابر با 13 می2012


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.