فریبرز رئیس‌دانا، اقتصاددان بازداشت شد

دوشنبه, ۱ام خرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

فريبرز رئيس دانا، اقتصاددان منتقد جهت اجرای حکم یک سال زندان خود بازداشت شد

عضویت در کانون نویسندگان، صدور بیانیه علیه سانسور، مصاحبه با رسانه‌های بی‌.بی.سی و صدای آمریکا و متهم کردن جمهوری اسلامی به آزار و تجاوز و شکنجه زندانیان از دلایل صدور اين حکم است.

رییس‌دانا در ۲۷ آذرماه سال ۱۳۸۹ تنها چند ساعت پس از انتقاد از قانون هدفمند شدن يارانه‌ها، توسط ماموران امنيتی بازداشت شد. او پس از یک ماه بازداشت در اواخر دی‌ماه ۱۳۸۹ با قرار وثیقه‌ آزاد گردید. در خردادماه ۹۰ از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه به اتهام تبلیغ علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شد.

در پی قطعی شدن حکمش صبح روز دوشنبه اول خرداد با مراجعه‌ی ماموران امنیتی به منزلش بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

رئیس‌دانا پس از آغاز اجرای طرح حذف یارانه‌ها در این انتقاد از این طرح گفته بود، این طرح پیامد مثبتی برای رفاه همگانی ندارد، مسئله هدفمندسازی نیست و تنها می‌خواهند یارانه را حذف کنند.

دولت آقای احمدی‌نژاد از طریق شوک درمانی وارد نشده و از طریق توهم درمانی وارد شده است. به تدریج و قطعه قطعه یارانه‌ها را حذف کردند مقداری هم پول به حساب‌ها ریخته‌اند و از توهم پولی مردم محروم استفاده کردند.

آقای رئیس‌دانا در بخش دیگری از سخنانش سیاست اعمال شده توسط دولت آقای احمدی نژاد را “آرزوی قلبی” هشت سال دولت آقای هاشمی رفسنجانی و محمد خاتمی عنوان کرد و گفت که «این دولت ها همه عاشق این کار بودند اما توان و نیروی نظامی را نداشتند.»

در متن حکم دادگاه، «عضویت در کانون نویسندگان، صدور بیانیه علیه سانسور، مصاحبه با رسانه‌های بی‌.بی.سی و صدای آمریکا و متهم کردن جمهوری اسلامی به آزار و تجاوز و شکنجه زندانیان» از دلایل صدور حکم اعلام شده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

برچسب‌ها:

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.