اعدام 14 زندانی، در زندان اوین

سه شنبه, ۲ام خرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران “14 زندانی که روز گذشته از زندان قزل حصار جهت اجرای حکم اعدام به سلولها انفرادی زندان اوین منتقل شدند به دار آویخته شدند.
روز دوشنبه 1 خرداد ماه 14 زندانی ،زندان قزل حصار در زندان اوین به دار آویخته شدند آنها روز یکشنبه 31 اردیبهشت ماه از سالنهای 1،2،3 و4 واحد 2 زندان قزل حصار کرج به سلولهای انفرادی زندان اوین برای اجرای حکم قرون وسطایی اعدام منتقل شده بودند . در میان آنها 2 تبعۀ کشور افغانستان وجود داشتند. سنین زندانیان اعدام شده بین 25 تا 65 سال بود.

اسامی زندانیانی که روز دوشنبه 1 خرداد ماه اعدام شدند عبارتند از:

1- امرالدین هدایتی 25 ساله فرزند حاجی کریم، تبعۀ کشور افانستان 7 سال در زندان بسر می برد و در سالن 4 واحد2 زندان قزل حصار کرج زندانی بود
2-ابراهیم ابراهیمی 65 ساله فرزند محمد امان ،تبعۀ کشور افغانستان 5 سال است که در سالن 4 واحد2 زندان قزل حصار زندانی بود.
3- عباسعلی فتح اللهی معروف به حاج عباس 55 ساله اهل نیشابور مشهد، 5 سال است که در سالن 3 واحد 2 زندان قزل حصار کرج زندانی بود.این زندانی مورد احترام خاص سایر زندانیان این واحد بود.
4- حمید یاری 36 ساله ، 2 سال است که در سالن 3 واحد 2 زندان قزل حصار کرج زندانی بود
5-نجف فتحی 35 ساله،5 سال است که در سالن 3 واحد 2 زندان قزل حصار کرج زندانی بود.
6- علی گراوند 35 ساله ،3 سال است که در سالن 2 واحد 2 زندان قزل حصار کرج زندانی بود.
7- سيد احمد شاهوزهی32 ساله 3 سال است که در سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار زندانی بود.
8-غلامحسین سنچولی 32 ساله ،3 سال است که در واحد 2 زندان قزل حصار زندانی بود
9-علی بایمان 40 ساله ،3 سال است که در سالن 1 واحد 2 زندان قزل حصار کرج زندانی بود.

انتشار اسامی تعدادی از زندانیان که برای اجرای حکم اعدام به سلولهای انفرادی منتقل شده بودند توسط فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران رسانه های جکومتی ولی فقیه آخوند علی خامنه وادار کرد که اسامی تمامی اعدام شدگان البته با اطلاعات غیر واقعی انتشار دهند.معمولا رسانه های ولی فقیه اسامی مخفف اعدام شدگان را اعلام می کند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اعدام های گروهی و قرون وسطایی که به صورت پیوسته در زندانهای ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به اجرا در می آید را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار پایان دادن به سکوت در برابر اعدام ها در ایران می باشد و همچنین خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد جهت گرفتن تصمیمات لازم اجرا می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
01 خرداد 1391 برابر با 21 می2012


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.