عدم درمان رسول ثقفی زندانی بی دفاع در زندان گوهردشت کرج منجر به مرگ وی گردید

جمعه, ۵ام خرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران”یک زندانی بی دفاع پس از ساعتها تحمل درد های شدید و عدم توجه ماموران ولی فقیه جان سپرد.
زندانی رسول ثقفی 38 ساله که در حسینیۀ سالن 11 بند 4 زندان گوهردشت کرج زندانی بود بر اثر فشارهای روحی حاکم بر زندان بر علیه زندانیان بی دفاع و تحمل دردهای طاقت فرسا ، نیمه شب دچار ناراحتی قلبی می گردد. همبندیان او با فریاد های خود از پاسداربندها می خواهند که برای نجات جان همبندی خود او را به بهداری زندان منتقل کنند.
اما پاسداربندها نسبت به فریادهای زندانیان که از حوالی ساعت 24:00 آغاز و تا ساعت 02:00 ادامه یافت هیچ واکنشی نشان ندادند تا اینکه این زندانی بی دفاع حوالی ساعت 02:00 در مقابل چشمان بهت زده و گریان همبندیانش جان باخت . پاسداربندها پس از مدتی نسبتا طولانی پیکر بی جان این زندانی را از حسنیه خارج و احتمالا به بهداری زندان منتقل کردند.
زندانی رسول ثقفی نزدیک به 18 ماه بود که در زندان بسر می برد. او به اتهام جعل اسناد دستگیر شده بود ولی علیرغم گذشت 18 ماه بدون محاکمه در زندان بسر می برد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،عدم درمان زندانیان بی دفاع که منجر به مرگ آنها می شود را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و گزارشگر ویژه حقوق بشر سازمان ملل متحد خواستار ارجاع پروندۀ رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
04 خرداد1391 برابر با 24 می2012


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.