گزارش مراسم بزرگداشت مهندس عزت الله سحابی و شهید هاله

یکشنبه, ۱۴ام خرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

به مناسبت ۱۱ خرداد سال روز شهادت هاله سحابی که در مراسم تشییع جنازه پدر خود مهندس سحابی توسط نیروهای امنیتی به شهادت رسید تعداد زیادی از دوستداران این دو یار سفر کرده برای بزرگداشت یاد این پدر و دختر گرد هم آمدند.
به گزارش سایت ملی-مذهبی دوستان و شاگردان و یاران عزت و هاله سحابی عصر این روز بر سر مزار این عزیزان حاضر شدند و بر بالین آنها مجدادا ٌ سرود هم پیمانی تا آخر راه آزادی را با هم سرودند.حاضران با قرائت فاتحه و تقدیم شاخه گل یاد ین عزیزان را زنده نگاهداشتند.
همچنین مراسمی نیز در منزل مهندس سحابی با حضور جمع کثیری از دوستان و بستگان ایشان برگزار گردید که دراین مراسم آقایان احراری ، جعفری و خانمها آمنه شامخی، مهرنوش بسته نگار و سوسن شریعتی به ایراد سخنرانی پرداختند.
آمنه شامخی به نمایندگی از خانواده هاله سحابی ضمن تشکر از حضور دوستان و آشنایان در این مراسم در سخنانی تاکیدکرد به رغم غم بزرگ از دست دادن هاله دلگرمی های دوستان و آشنایان و حضور گرم آنها باعث شده فقدان مادر بیش از پیش تحمل شود. وی در سخنان خود با ذکر خصوصیات هاله بر آموزه های این بانوی شهید یعنی دیگرخواهی و کمک به مردم، مهروزی با دیگران و حرکت در مسیر راستی و پاکی با تمام مشکلات موجود تاکید کرد.
سایر سخنرانان نیز در سخنان خود با عنوان گوشه هایی از خصوصیات فکری و رفتاری شهید هاله سحابی یاد و خاطره وی را گرامی داشتند.
خاطرنشان می شود حضور نیرو های لباس شخصی و امنیتی در این مراسم در بین شرکت کنندگان چشمگیر بود که تعدادی از آنها در کل طول مراسم مشغول فیلم برداری از سخنرانان و حاضران بودند.
خانواده سحابی تمایل داشتند مراسم بزرگداشت مهندس عزت الله سحابی و شهید هاله سحابی در حسینیه ارشاد برگزار شود که به دلیل مخالفت نیروهای امنیتی این مراسم لغو شد.

از:  جوانان برای حقوق بشر ایران

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.