سه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت برکنار شدند

پنج شنبه, ۱۸ام خرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

به گزارش همشهری آنلاین، برکناری همزمان سه معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت در شرایطی که مهدی غضنفری در سفر چین به‌سر می‌برد، پیش از آن‌که تغییرات درون سازمانی قلمداد شود، بیانگر نارضایتی وزیر و دولتمردان از گرانی‌های اخیر و عدم‌ توفیق اقدامات انجام شده برای تنظیم بازار کالاهای اساسی و محصولات صنعتی است.

محمد علی ضیغمی، معاون بازرگانی داخلی وزیر صنعت، معدن و تجارت، روز گذشته از سمت خود برکنار شد و جای خود را به حسن رادمرد، رئیس سابق مرکز امور اصناف و بازرگانان داد.

محمد حسن نکویی‌مهر، رئیس سازمان حمایت مصرف‌کنندگان و تولید‌کنندگان به‌عنوان متولی رصد کردن قیمت‌ها و برخورد با متخلفان، دیگر معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بود که با حکم روز گذشته غضنفری جای خود را به سید جواد تقوی، معاون بازرسی و نظارت این سازمان، داد.

رئیس هیات عامل سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران (ایدرو) سومین معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت بود که با حکم اخیر غضنفری جای خود را به غلامرضا شافعی داد.

گفته می شود که خلاف دو معاون دیگر، برکناری مجید هدایت و جایگزینی شافعی به‌عنوان رئیس ایدرو بیش از آنکه ریشه در گرانی‌های اخیر داشته باشد ناشی از اختلاف دیدگاه‌های غضنفری و هدایت در تعیین اولویت‌های سرمایه‌گذاری برای گسترش و نوسازی صنایع کشور است.
از: دويچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.