نگرانی درباره وضعیت مجتبی کریمی و عرفان محمدی دو دانشجوی اصفهانی دستگیر شده

یکشنبه, ۲۱ام خرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

این دانشجویان بعد از گذشت ۱۰ روز از دستگیری خود، در تماس تلفنی کوتاه با خانواده‌های‌شان فقط از بازداشت خود توسط وزارت اطلاعات خبر داده‌اند و بعد از آن هیچ تماسی با خانواده خود نداشته‌اند.

از سرنوشت دو دانشجوی دانشگاه اصفهان که ۲۰ روز پیش توسط وزارت اطلاعات بازداشت شدند خبری نیست. مجتبی کریمی، مسئول‌نشریه دانشجویی “کبریت”، و عرفان محمدی، از فعالان دانشجویی، در خوابگاه دانشگاه بازداشت شدند.
بنا بر اخبار رسیده، با گذشت ۲۰ روز از تاریخ بازداشت ۳ تن از دانشجویان دانشگاه اصفهان، از سرنوشت ۲ تن از آنان اطلاعی در دست نیست.
فعالان دانشجویی شهر اصفهان به دویچه وله گفتند سه تن از دانشجویان دانشگاه اصفهان به نام‌های محمد مرادی، مجتبی کریمی و عرفان محمدی در روز یک‌شنبه اول خرداد ۱۳۹۱ توسط ماموران وزارت اطلاعات شهر اصفهان دستگیر شده‌اند. ماموران وزارت اطلاعات ابتدا محمد مرادی و مجتبی کریمی را ساعت ۸ صبح نزدیک دانشگاه اصفهان بازداشت و ساعت ۱ بعد از ظهر نیز عرفان محمدی را در خوابگاه دانشگاه دستگیر می‌کنند و لپ‌تاپ و وسایل او را ضبط می‌کنند.
با گذشت چند روز از دستگیری این دانشجویان، یکی از آنان به نام محمد مرادی با تودیع وثیقه ۵۰ میلیون تومانی آزاد شده، ولی دو تن دیگر همچنان در بازداشت هستند.
به گفته منابع خبری‌ای که نامشان نزد دویچه وله محفوظ است، این دانشجویان بعد از گذشت ۱۰ روز از دستگیری خود، در تماس تلفنی کوتاه با خانواده‌های‌شان فقط از بازداشت خود توسط وزارت اطلاعات خبر داده‌اند و بعد از آن هیچ تماسی با خانواده خود نداشته‌اند.
همچنین فعالان دانشجویی شهر اصفهان گفتند که با وجود شروع امتحانات اصلی دانشگاه اصفهان از روز شنبه، ۲۰ خرداد ۱۳۹۱، نه تنها مجتبی کریمی، مسئول نشریه دانشجویی “کبریت” و عرفان محمدی، از فعالان دانشجویی مرتبط با نشریات دانشجویی، آزاد نشده‌اند، بلکه برخی از دانشجویان دیگر دانشگاه اصفهان نیز در دوره بازداشت این دو فعال دانشجویی به وزارت اطلاعات احضار شده‌اند.
یکی از فعالان دانشجویی در گفت‌وگو با دویچه وله هدف از فشار بر فعالان دانشجویی دانشگاه اصفهان را برچیدن نشریات دانشجویی دانشگاه و تشکل‌های دانشجویی منتقد دولت دانست.
از: دويچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.