افزایش ۱۵ تا ۲۵ درصدی قیمت نان‌

جمعه, ۲۶ام خرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

خبرگزاری ها از بالا رفتن قيمت نان خبر ميدهند:

رییس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم خبر داد: در بخش نان های فانتزی با توجه به انواع نان بین ۱۵ تا ۲۵ درصد افزایش نرخ صورت گرفته است.

محمدجواد کرمی ـ رییس اتحادیه نان‌های حجیم و نیمه حجیم ـ در گفت وگو با ایسنا، گفت: وقتی قیمت گندم و آرد اصلاح شد طبیعی است که ما نیز افزایش را اعمال کنیم که علاوه بر افزایش قیمت گندم و آرد در مواردی مثل بهبوددهنده، شکر و یا روغن که در تهیه نان های فانتزی مورد استفاده قرار می گیرد نیز افزایش داشتیم.

وی افزود: طبیعی است که میزان این افزایش در مناطق مختلف متفاوت است و با توجه به اینکه ما به دنبال رقابت با نان‌های سنتی هستیم صلاح دیدیم که قیمت نان بربری خود را که از پرمصرف‌ترین نان‌های فانتزی است را افزایش ندهیم و همان ۵۰۰ تومان باقی می‌ماند و با توجه به اینکه به ماه مبارک رمضان نزدیک می شویم و مصرف این نوع نان فانتزی افزایش می‌یابد تعرفه آن را تغییر ندادیم.

رییس اتحادیه نان های حجیم و نیمه حجیم با بیان اینکه قیمت نان باگت که از دیگر انواع پرمصرف نان فانتزی است از ۳۵۰ به ۴۲۵تومان افزایش یافت ، ابراز کرد: باید به دنبال کیفیت مناسب نان و کیفیت آن باشیم و از طرفی مشتری‌یابی و رقابت سالم را نیز در نظر داشته باشیم.

کرمی افزود: آردی که برای نان های فانتزی استفاده می کنند نسبت به نان های سنتی غنی تر است و از مرغوبیت و کیفیت بالاتری برخوردار است اما هنوز فرهنگ استفاده از نان های فانتزی در کشور جا نیافتاده است و مردم استقبال بیشتری از نان های سنتی می کنند.

قیمت هر عدد نان همبرگری ۳۲۵ تومان، نان باگت ۴۲۵ تومان، نان ساندویج فرانسوی ۳۲۵ تومان و نان بربری ۵۰۰ تومان است.

همچنین ایلنا گزارش داده است که آیت الله ناصر مکارم شیرازی از مراجع تقلید شیعه در قم، اظهار داشت: روزانه حدود ۲هزار نامه و ایمیل به دفتر ما ارسال می‌شود که نگرانی‌های مختلف مردم از جمله گرانی در آن‌ها ذکر می‌شود.

وی افزود: عمده نگرانی مردم از گرانی، در گرانی نان ظاهر شده است و باید برای مقابله با این گرانی‌ها فکری کرد.

این مرجع تقلید با بیان اینکه گرانی سر و صدای مردم را درآورده، گفت: مردم گاهی ما را هم مقصر می‌دانند که چرا با صراحت این مسائل را نمی‌گوییم.

وی خاطرنشان کرد: البته با زور نمی‌توان فروشنده‌ها را وادار کرد تا نان و شیر و کالاهای ضروری را به مردم ارزان بفروشند بلکه باید مشکلات آن را بصورت ریشه‌ای برطرف کرد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.