گزارش صدای موج سبز – جنبش سبز لندن بمناسبت سومین سالروز جنبش سبز

یکشنبه, ۲۸ام خرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

اکبر کریمیان هماهنگ کنننده صدای موج سبز اعلام کرد :” جنبش سبز لندن بر این باور است که نظام جمهوری اسلامی ایران اصلاح ناپذیر است و قانون اساسی موجود فاقد ظرفیت های اجرایی لازم برای تضمین حقوق ملت است.”
وی که در تظاهرات “صدای موج سبز” به مناسبت سومین سالگرد راهپیمایی سکوت در میان ایرانیان شرکت کنننده در مراسمی در لندن سخن می گفت، با نقد عملکرد برخی سیاستمداران پس از دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد :”آنانی که تا قبل از انتخابات مجلس از پیش شرط های خود برای حضور در پای صندوقهای رای سخن می گفتند، زمان انتخابات به پای صندوق رفتند و به آرمانهای جنبش سبز خیانت کردند .”
کریمیان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به شرایط نامساعد زندانیان سیاسی در ایران گفت : ” اکنون در زندانهای جمهوری اسلامی ، تعداد زیادی از زندانیان شجاع به دلیل عدم دریافت امکانات بهداشتی و پزشکی از سوی جمهوری اسلامی، محکوم به مرگ تدریجی شده اند که این نقض آشکار حقوق بشر است.”

در این مراسم همچنین یکی از فعالان آذری “صدای موج سبز” در دفاع از تمامیت ارضی کشور سخن گفت .
وی در بخشی از سخنانش تاکید کرد : ” تجزیه طلبان ننگی برای آذریها هستند و وجود آنها را می توان ناشی از استبداد جمهوری اسلامی دانست . ”
او همچنین اظهار داشت :” مبارزات ستار خان و باقرخان ، این دلاوران آذربایجان برای سربلندی ایران بود. بابک خرمدین تکه تکه شد تا ایران پاره پاره نشود .”
همزمان با ۲۵ خرداد، سومین سالگرد راهپیمایی سکوت، “صدای موج سبز” تظاهراتی را با حضور ایرانیان از شهرهای مختلف انگلستان در لندن برگزار کرد.
به گزارش “صدای موج سبز” هدف از این تظاهرات که با حضور ایرانیان از شهرهایی همچون گلاسکو، بیرمنگام، کاردیف، نیوکاسل، منچستر،لیورپول و… برگزارشد ، بزرگداشت یاد شهدای راه ازادی و قدردانی از زحمات طاقت فرسای زندانیان سیاسی ، پایان دادن به دیکتاتوری و رسیدن به آزادی های فردی و اجتماعی ، تامین حقوق اقوام و اقلیت های مذهبی و پایان دادن به استبداد دینی است.
بر اساس گزارش خبرنگار “صدای موج سبز” ،حاضران در این مراسم شعارهایی همچون”این است شعار مردم، رفراندوم رفراندوم ” ، “این است شعار مردم، دین از حکومت جدا است” ، “مرگ بر خامنه ای”، “مرگ بر اصل ولایت فقیه” ، “زندانی سیاسی آزاد باید گردد” ، “موسوی،کروبی آزاد باید گردد، اصل ولایت فقیه نابود باید گردد” سر دادند.
در راهپیمایی سکوت که ۲۵ خرداد سه سال پیش در تهران از میدان انقلاب تا میدان آزادی برگزار شد، حدود 3 میلیون نفر از معترضان به نتایج انتخابات دوره دهم ریاست جمهوری شرکت کردند. حکومت این راهپیمایی آرام را تحمل نکرد و آن را سرکوب کرد در حالی که بر اساس منابع دولتی در این مراسم ۷ نفر کشته و ۲۹ نفر زخمی شدند ، آمار غیر رسمی، بسیار بالاتر از این تعداد عنوان شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.