جلوگیری از ملاقات بهمن امویی با همسرش

چهارشنبه, ۳۱ام خرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن


بهمن احمدی امویی زندانی سیاسی زندان رجایی شهر کرج، هفته گذشته و در نخستین روزهای انتقال غیرقانونی خود به این زندان، از ملاقات با همسر خود بازماند.

این روزنامه نگار دربند که روز سه شنبه هفته گذشته بیست و سوم خردادماه به بند ویژه امنیتی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت) منتقل شده بود، روز پنج شنبه هفته گذشته و با مخالفت ماموران زندان، از ملاقات با خانم بنی یعقوب که بیش از چهار ساعت را در پشت درب های این زندان در انتظار ملاقات با همسر دربند خود بسر برده بود محروم شد.

علت این مساله عدم وجود نام آقای احمدی امویی در رایانه زندان رجایی شهر عنوان گردیده که ناشی از انتقال ناگهانی و غیرقانونی وی به این زندان بوده است.

آقای امویی که هم اکنون در حال سپری کردن دوران حبس پنج ساله خود می باشد، روز سه شنبه هفته گذشته و در پی واکنش مقامات امنیتی نسبت به اعتراضات روز دوشنبه در زندان اوین تهران که با ایجاد اختلال در برگزاری مراسم یادبود مرحوم هدی صابر در بند 350 توسط مقامات زندان بوجود آمده بود، از بند 350 این زندان به بند ویژه امنیتی زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

بهمن احمدی امویی شامگاه روز ۳۰ خرداد سال ۸۸ یعنی درست یک هفته پس از انتخابات بحث برانگیز ریاست جمهوری به همراه همسرش ژیلا بنی یعقوب بازداشت و روانه زندان شد. او پس از انتقال به بند عمومی از سوی قاضی پیرعباسی، ریاست شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب به هفت سال و ۴ ماه حبس تعزیری و ۳۴ ضربه شلاق محکوم شد که این حکم از سوی شعبه ۵۴ دادگاه تجدیدنظر به پنج سال زندان قطعی تغییر یافت.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.