تبعید زندانی سیاسی رضا جوشن به شهر دامغان همراه با بدرقۀ همبندیانش با سرود ای ایران

چهارشنبه, ۳۱ام خرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” زندانی سیاسی رضا جوشن پس از طی 33 ماه زندان صبح امروز با بدرقۀ همبندیانش همراه با خواندن سرود ای ایران به شهر دامغان تبعید شد.
روز سه شنبه 30 خرداد ماه زندانی سیاسی رضا جوشن با سرود های “ای ایران ای مرز پرگهر” و”یار دبستانی” از سالن 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج که قرار است برای گذارندن دوران تبعید 3 سالۀ خود به شهر دامغان تبعید شود بدرقه شد . او از دستگیر شدگان قیام سال 1388 می باشد که پس از طی کردن 33 ماه زندان که بیش از 8 ماه آن را در سلولهای انفرادی تحت شکنجه های جسمی و روحی بازجویان وزارت اطلاعات بدون داشتن ملاقات و هرگونه ارتباط با خانواده اش سپری نمود. مدت محومیت غیر قانونی و غیر انسانی این زندانی سیاسی آبان ماه 90 به پایان رسیده بود اما بازجویان وزارت اطلاعات 6 ماه او را در زندان نگه داشتند و مانع آزادی وی شدند.
سایر اعضای خانواده جوشن مانند مادر، دوتن از خواهرانش چندین سال در زندانهای ولی فقیه تحت شکنجه و شرایط قرون وسطایی زندانی بودند.یکی از دلایل دستگیری و صدور احکام سنگین علیه اعضای این خانواده حضور فرزندشان در شهر اشرف می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، تبعید غیر قانونی و غیر انسانی این زندانی سیاسی به شهر دامغان علیرغم طی کردن محکومیتش توسط بازجویان وزارت اطلاعات ولی فقیه آخوند علی خامنه ای را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به شورای امنیت سازمان ملل متحد می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
30 خرداد1391 برابر با 19 ژوئن 2012


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.