شیب نزولی درآمد نفتی کشور

چهارشنبه, ۳۱ام خرداد, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

نفت ایرانی: ۹۶ دلار

هر بشکه نفت خام ایران در یک هفته گذشته به طور میانگین حدود 96 دلار بفروش رسیده است و این امر نشان دهنده کاهش 15 دلاری قیمت فروش نفت خام ایران است.

در شرایطی که تا یکماه گذشته هر بشکه نفت خام ایران بیش از 112 دلار بفروش می رسید این روزها به دلیل کاهش قیمت جهانی نفت، درآمد نفتی ایران نیز از محل فروش نفت خام کاهش یافته است.

براساس گزارش امور بین الملل شرکت ملی نفت، هر بشکه نفت خام شیرین ایران در یک هفته گذشته به طور میانگین حدود 96 دلار بفروش رسیده است و این امر نشان دهنده کاهش 15 دلاری قیمت فروش نفت خام ایران است.
درعین حال به نظر می رسد با توجه به ادامه روند کاهشی قیمت نفت خام در بازارهای نفتی، روند نزولی قیمت نفت خام ایران همچنان ادامه یابد.
بر اساس این گزارش ، قیمت هر بشکه نفت سبک آمریکا در بازار نیویورک برای تحویل در ماه جولای با 33 سنت کاهش به کمتر از 82.94 دلار رسیده است . قیمت نفت روز گذشته نیز بیش از 76 سنت کاهش یافته بود .
بر این اساس نرخ بهره اوراق قرضه ده ساله دولت اسپانیا به بیش از 7 درصد رسیده است که این رقم از سال 1999 میلادی بی سابقه است . نرخ بهره اوراق قرضه ده ساله دولت ایتالیا نیز به بیش از 6 درصد رسیده است .
به اعتقاد کارشناسان اقتصادی ایتالیا گزینه بعدی بحران مالی و بدهی منطقه یورو خواهد بود . اسپانیا به تازگی به عنوان چهارمین اقتصاد بحران زده منطقه یورو مجبور به دریافت کمک مالی 125 میلیارد دلاری شده است .
این گزارش افزود تیم ایوانز کارشناس ارشد انرژی تاکید کرد اگر اوپک نتواند میزان تولید خود را در هفته های آینده کاهش دهد روند نزولی قیمت نفت ادامه خواهد یافت . اوپک در تازه ترین نشست خود سقف رسمی تولید را در حد 30 میلیون بشکه در روز ثابت حفظ کرد ولی از اعضا خواسته است تا میزان تولید خود را در ماه جولای به 30 میلیون بشکه در روز برسانند . تولید نفت اوپک طی ماه می به بیش از 31.6 میلیون بشکه در روز رسیده است
از: خبرآنلاين


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.