جانشین فرمانده پلیس: به بیمارستان‌های ایران برای مبارزه با کراوات مهلت داده شد

سه شنبه, ۶ام تیر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان، گفت: حتی به ما اعلام شده سربرگ‌مان كه از قديم یک عكس كراوات روی آن وجود داشت بايد عوض شده و عكس كراوات از روی آن برداشته شود.

احمدرضا رادان، جانشین فرمانده پلیس، ضمن توضیح درباره “مصادیق بدحجابی” به بیمارستان‌ها فرصت داد تا تکلیف کراوات پرسنل خود را مشخص کنند. سپاه نیز از اجرای یک مانور برای تغییر “چهره فرهنگی شهر تهران” خبر داد.

احمدرضا رادان جانشین فرمانده نیروی انتظامی به بیمارستان‌ها فرصتی چند روزه‌ داده است تا “تکلیف کراوات و آرایش پرسنل” خود را مشخص کنند.

به گزارش خبرگزاری ایسنا، احمدرضا رادان روز دوشنبه ۵ تیر ۱۳۹۱، به تشریح عملکرد نیروی انتظامی در برخورد با “بدحجابی” پرداخت و گفت: «گاهی برخی از كارمندان مجبور به استفاده از كراوات در سازمان يا بيمارستان می‌‌شوند. اگر اين افراد از زدن كراوات اجتناب كنند از دريافت حقوق محروم شده يا استخدام نمی‌‌شوند.»

در روزهای اخیر اداره اماکن نیروی انتظامی، جمع‌آوری کراوات از مغازه‌های ایران را آغاز کرده بود.

جواد درودیان، رئیس اتحادیه پیراهن‌دوزان و پیراهن‌فروشان، در این باره به خبرگزاری ایسنا گفته بود: «حتی به ما اعلام شده سربرگ‌مان كه از قديم یک عكس كراوات روی آن وجود داشت بايد عوض شده و عكس كراوات از روی آن برداشته شود.»

توضیحات رادان درباره موی زنان

جانشین فرمانده پلیس جمهوری اسلامی ایران در بخش دیگری از سخنان خود، به “مصادیق بدحجابی” پرداخته و گفته است اگر “بدحجابان” نتوانند در محل، مسئله مورد تذکر گشت‌های ارشاد را برطرف کنند، به “پايگاه پليس امنيت” منتقل می‌شوند.

احمد رضا رادان درباره “مشخص بودن موی بانوان از دوطرف شال” توضیح داده است: «در بحث شال و روسری يک نكته وجود دارد. برخی افراد تصور می‌‌كنند كه اگر موهايشان از دو طرف شال مشخص نباشد، اما موهای خود را از يک طرف به بيرون شال بيندازند، اين مسئله جزو مصاديق بدحجابی نيست كه بايد در پاسخ به اين افراد گفت، تغيير نوع آرايش مو به منزله رفع مصداق‌ها نيست و حتما در اين مورد به افراد بدحجاب تذكر داده می‌‌شود.»

جانشین فرمانده نیروهای انتظامی اضافه کرده است:«پليس در اجرای این طرح‌ها تنهاست و درج اطلاعیه در جراید رسمی با مضمون دختری با اندام مناسب و اطلاعات عمومی بالا به چه معنا است؟»

در هفته‌های اخیر نیروی انتظامی جمهوری اسلامی در راستای “طرح برخورد با بدحجابی در اماکن فرهنگی” در مراسم افتتاح جشنواره فيلم‌های ويديويی در ایوان شمس تهران اخلال ایجاد کردند.

مرحله اول اجرای اين طرح از كنسرت‌های برج ميلاد آغاز شد و ماموران گشت ارشاد روز دوشنبه (۲۲ خرداد) با حضور در محل کنسرت مازیار فلاحی خواننده پاپ، جلوی اجرای این کنسرت را به علت “بدحجابی حضار” گرفته و برخی بانوان را به بهانه “پوشش نامناسب” با ون‌های گشت ارشاد به کلانتری منتقل کرده بودند.
از: دويچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.