اخراج ۴۰۰ کارگر کارخانه حدید مبتکران پاکدشت

چهارشنبه, ۷ام تیر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

مطالبات ۱۹ میلیاردی حديد مبتكران از کارخانه‌های بزرگ خودرو ساز/ مشكلات مالي به تبع اين طلب ميلياردي و كاهش سفارشات از عوامل اخراج اين كارگران بوده است.

ایلنا گزارش داد کارخانه حدید مبتکران پاکدشت به جهت افزایش مشکلات مالی با ۴۰۰ کارگر خود قطع همكاري کرد.

عوض سلطانی، دبیر اجرایی خانه کارگر پاکدشت با اعلام این خبر به ايلنا گفت: کارخانه حدید مبتکران تولید کننده انواع صندلی خودرو به جهت کاهش سفارشات از جانب كارخانه‌هاي خودرو سازي دچار مشكلات مالي شده‌ است.

اين فعال كارگري با اشاره به مطالبات ۱۹ میلیاردی حديد مبتكران از کارخانه‌های بزرگ خودرو ساز افزود: مشكلات مالي به تبع اين طلب ميلياردي و كاهش سفارشات از عوامل اخراج اين كارگران بوده است.

سلطاني با انتقاد از عدم وجود امنیت شغلی بیش از ۱۰۰۰ کارگر حدید مبتکران اظهار داشت: این کارخانه با افزایش مشکلاتش ناچار شده است از تمدید قرارداد با ۴۰۰ کارگر خود امتناع کند.

او گفت: قرارداد اكثر کارگران این کارخانه یک ماهه و سه ماه بوده وکارگران بيكار شده از اردیبهشت ماه سال جاری حقوقی دریافت نکرده‌اند.

اين فعال كارگري با بیان اینکه کارفرمایان این کارخانه وعده پرداخت معوقات کارگران را داده است افزود: کارفرمای این کارخانه همچنین قول داده است در صورت رفع مشکلات این واحد تولیدی همه کارگرانی که تمدید قراداد نشده‌اند را دوباره بر سر کار خود بازگرداند.

گفتنی است گروه صنعتی حدید مبتکران در سال ۱۳۶۵ در شرق تهران تاسیس شد و اكنون از بزرگ‌ترین شرکتهای تولیدکننده صندلی خودروهای ساخت داخل بشمار می‌رود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.