فراخوان صدای موج سبز- جنبش سبز لندن به مناسبت سالروز ۱۸ تیر

دوشنبه, ۱۲ام تیر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

۱۸ تیر را یاد و پاس می داریم .روزی که در آن دیکتاتوری ولایتی – فقاهتی تمام توان خود را بکار برد تا دانشگاه این سنگر آزادی و آگاهی را به زانو درآورد. در این روز کوی دانشگاه به خون کشیده شد تا سعید امامی ها آزادانه قلم و دستان آزادگان بیشتری را بشکنند و ببرند. در ان زمانه، آنانی که با رای ملت به قدرت رسیده بودند تا آزادی و کرامت مردم را پاس دارند، با هجوم استبداد ، وعده و وعیدهای خود را فراموش کردند ، سر در مقابل رهبرشان فرود آوردند ، به دانشجویان بی پناهی که به پشت گرمی آنها امید بسته بودند ، پشت کردند و به جای دفاع از این دانشجویان , انگشت اتهام را به سوی آنها نشانه رفتند.

ده سال بعد، در ۲۶ خرداد ۱۳۸۸، استبداد ولایتی یک باردیگر کمر به قتل دانشجویان آزاده بست و با حمله به کوی دانشگاه تهران فاجعه ای بزرگتر از ۱۸ تیر۱۳۷۸ را رقم زد. قداره بندان جمهوری اسلامی به ویژه پس ازاجازه شرعی رهبرشان در نماز جمعه ۲۹ خرداد ۱۳۸۸ ، قلب ندا ها و سهراب ها را شکافتند، ترانه ها را سوزاندند و محسن ‌ها و امیرها را در کهریزک ها تکه تکه کردند تا حکومت دینی باقی بماند .
سه سال از این فاجعه می گذرد ولی از یاد ما نمی رود چگونه جوانان و نخبگان میهنمان را از بالای پشت بام خوابگاههایشان به پایین پرتآب کردند، ملت ایران این فاجعه را هرگز فراموش نخواهد کرد.
۱۸ تیر، روز ارج نهادن به پایبندی دانشجویان در دفاع از آزادی‌ و حقوق ملت است. ۱۸ تیر، روزی است برای همبستگی با جنبش دانشجویی در اعتراض به سرکوب و نقض آزادی‌ و کرامت انسانها توسط نظام ولایتی – فقاهتی جمهوری اسلامی.
١٨ تير پایانی بود بر تفكر اصلاح طلبی و آغازی بر گذر از جمهوری اسلامی، رسیدن به ازادی و دموكراسی و مهمتر از آن تغيير اين نظام به وسيله مردم و از طريق رفراندومی آزاد .
بیایید با هم اجازه ندهیم که خون عزیزان از دست رفته و شجاعت دلیران دربند از یادها برود. بیایید با هم آزادی کلیه زندانیان سیاسی به ویژه دانشجویان دربند و زندانیان بیمار که به مرگ تدریجی محکوم شده اند را فریاد کنیم.
دیدار ما: میدان پارلمان
ساعت ۳ تا ۵ بعد از ظهر یکشنبه ۸/۰۷/۲۰۱۲
Address: Parliament Square
Time: 15 to 17 on Sunday 8/07/2012


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.