وزارت اطلاعات برای خواسته های به حق زندانیان سیاسی وادار به تسلیم شد

سه شنبه, ۱۳ام تیر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن


بنابه گزارشات رسیده به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران”روز شنبه غروب 10 تیر ماه پس از اعتراضات گسترده و یکپارچۀ زندانیان سیاسی در برابر طرح سرکوبگرانه و غیر انسانی برای انتقال به بند جدید تاسیس 10 که شرایطی غیر انسانی و کاملا امنیتی همانند بند 209 شکنجه گاه وزارت اطلاعات در زندان اوین را دارا است شدیدا مخالفت کردند و اعلام کردند در صورت عملی کردن این طرح زندانیان سیاسی از رفتن به آنجا امتناع و دست به اعتصاب غذا خواهند زد.
سهراب سلیمانی رئیس سازمان زندانهای استان تهران حوالی ساعت 21:00 غروب شنبه 10 تیر ماه برای تن دادن به خواست به حق زندانیان بصورت ناگهانی در زندان گوهردشت کرج حاضر شد و با تشکیل جلسۀ استراری با محمد مردانی رئیس زندان و علی خادم معاون زندان گوهردشت کرج وادار به عقب نشینی شدند.
صبح روز یکشنبه 11 تیر ماه به زندانیان سیاسی اعلام شد که از طرح سرکوبگرانه عقب نشینی کرده اند و زندانیان سیاسی در سالن 12 بند 4 باقی خواهند ماند.
اتحاد و یکپارچگی زندانیان سیاسی باعث گردید که طرح سرکوبگرانه و غیر انسانی ناکام بماند و زندانیان سیاسی یکبار دیگر خواست به حق خود را به کرسی نشاندند.
سیاست سرکوب و اعدام زندانیان سیاسی توسط ولی فقیه آخوند علی خامنه ای گرفته می شود و برای اجرا در اختیار قوۀ قضاییه، وزارت اطلاعات و سازمان زندانها گذاشته می شود.
در حال حاضر خبرنگار زندانی بهمن احمدی امویی در سلولهای انفرادی بند 1 زندان گوهردشت کرج و زندانی سیاسی ارژنگ داودی در سلول انفرادی بند 209 زندان اوین شکنجه گاه زندان اوین نگهداری می شوند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، شکست طرح سرکوبگرانه و غیر انسانی با اتحاد و یکپارچگی زندانیان سیاسی و وادار کردن وزارت اطلاعات به تسلیم شدن به خواست به حق آنها را به تمامی زندانیان سیاسی تبریک می گویید .
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
12 تیر 1391 برابر با 2 ژوئیه 2012


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.