دادستانی فرانکفورت: معاون کنسولگری ایران متهم به آزار جنسی کودکان است

جمعه, ۱۶ام تیر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

خانم مولر-شو، سخنگوی دادستانی فرانکفورت گفت: ما پیگیر شکایت خانمی از سنگال از اين مرد هستیم: این مرد ۴۵ ساله و معاون سرکنسولگری ایران در فرانکفورت است. ما اکنون در حال تحقیق از وی به اتهام آزار جنسی کودکان هستیم.

در پی درگیری میان یک زن و یکی از کارکنان سرکنسولگری ایران در فرانکفورت و برخورد پلیس با دیپلمات ایرانی، سفیر آلمان به وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی احضار شد.

به گزارش خبرگزاری ایرنا، حسن قشقاوی معاون کنسولی وزارت امور خارجه به سفیر آلمان درباره “رفتار خشن، ناشایست و خارج از عرف دیپلماتیک” پلیس فرانکفورت با کارمند سرکنسولگری ایران شکایت کرد.

بر اساس این گزارش، درگیری یک زن آفریقایی تبار با یکی از کارکنان سرکنسولگری جمهوری اسلامی در فرانکفورت به برخورد پلیس با مامور دولت ایران منتهی شده است.

دوریس مولر-شو، سخنگوی دادستانی فرانکفورت در این باره به بی‎بی‎سی فارسی گفت: “ما پیگیر شکایت خانمی از سنگال هستیم که می‌گوید ۱۰ روز پیش دختر ۱۰ ساله‌اش در یک پارک بازی در جلو خانه‌اش بازی می‌کرده که مردی به او نزدیک شده و به او دست زده و موهایش را لمس کرده و او احساس کرده که آن مرد می‌خواسته او را ببوسد.”

به گفته خانم مولر-شو “یک هفته بعد این خانم با بچه هایش در خیابان دوباره این فرد را می بینند و به پلیس اطلاع می دهند و او بلافاصله دستگیر می شود. این مرد ۴۵ ساله و معاون سرکنسولگری ایران در فرانکفورت است. ما اکنون در حال تحقیق از وی به اتهام آزار جنسی کودکان هستیم.”

به گزارش ایرنا، اداره کل اطلاعات و اخبار وزارت امور خارجه ایران این حادثه را “سناریوی از پیش تعیین شده” عنوان کرده و نوشته دیپلمات ایرانی که از محل کار راهی خانه خود بوده، “به بهانه واهی” مورد هجوم یک زن آفریقایی تبار قرار گرفته است.

ایرنا به نقل از آقای قشقاوی نوشته است “فشار و عملیات روانی” علیه دیپلمات های ایرانی یکی حلقه های توطئه علیه جمهوری اسلامی است.

آقای قشقاوی در ادامه گفت: “منافقین با همكاری سازمان های اطلاعاتی و امنیتی غربی و صهیونیستی به منظور بدنام كردن دیپلمات های كشورمان و نهایتا خدشه دار كردن چهره جمهوری اسلامی ایران به اشكال مختلف و سوژه سازی های متنوع، دسیسه هایی را طراحی كرده اند.”

چندی پیش یک دیپلمات ایرانی در برزیل به دست اندازی به دختران نوجوان در یک استخر عمومی متهم شد که به فراخوانی او به تهران و اخراجش از وزارت امور خارجه منجر شد.

ایران در ابتدا با تکذیب اتهام این دیپلمات، این حادثه را ناشی از اختلاف فرهنگی عنوان کرده بود.
از: بی بی سی


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.