اعتصاب غذای 2 زندانی سیاسی در زندان گوهردشت کرج

شنبه, ۱۷ام تیر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

بنابه گزارش ارسالی به “فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران” اعتصاب غذای 2 زندانی سیاسی در زندان گوهردشت کرج برای گرامیداشت سالگرد 17 تیر قیام دانشجویان و در اعتراض به اعدام ها،سرکوب و ظلم و تبعیض حاکم بر ایران.

روز جمعه 16 تیر ماه زندانیان سیاسی رضا شریفی بوکانی و یک زندانی دیگر برای گرامیداشت سالگرد 18 تیر ماه قیام دانشجویان و دراعتراض به اعدام های بی وقفه ،سرکوب ،ظلم و تبعیض و سالگرد ترور دکتر عبد الرحمان قاسملو در سالن 12 بند 4 زندان گوهردشت کرج دست به اعتصاب غذا زدند.
گزارش ارسالی حاکی از آن است که این 2 زندانی قصد دارند اعتصاب غذای خود را به مدت 6 روز و تا پایان روز 21 تیرماه به اعتصاب غذای خود ادامه دهند.
از طرفی دیگر تعدادی از زندانیان سیاسی زندان گوهردشت کرج برای خرید حداقل امکانات اولیه مانند زیر انداز و غیره مبالغی پول 20 روز پیش جمع آوری کرده بودند و به فردی بنام قصبانی که از طرف محمد مردانی رئیس زندان در این رابطه تعیین شده بود پرداخت کردند تا وسایل مورد نیاز را خریداری و در اختیار آنها قرار دهد.
اما بعد از گذشت 20 روز و پیگیریهای زندانیان سیاسی در مورد پولی را که پرداخته اند بابت کلاهای مورد نیازشان با این پاسخ محمد مردانی مواجه شدند: که من نه پول را باز خواهم گرداند و نه کالاهای مورد نیاز و توافق شده با خودش را به شما خواهم داد.
تمامی امکانات مورد نیاز زندانیان مانند پرده دریچه های سلول، زیر انداز و سار وسایل مورد نیاز زندانیان توسط خود آنها باید تامین می شود و زندان حاضر به انجام هیچکدام از موارد فوق نیست. یکی از شیوه های غیر انسانی مسئولین زندان به شیوه های مختلف از زندانیان اخاذی می نمایند.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،از خواستهای به حق زندانیان سیاسی فوق حمایت می کند و خواستار پایان یافتن جنایت علیه بشریت در رژیم ولی فقیه آخوند علی خامنه ای می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
16 تیر 1391 برابر با 06 ژولای 2012


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.