حکم اعدام پنج تن از جوانان فعال در زمينه حقوق بشر و امور مدنی در شهر رامشير صادر شد

دوشنبه, ۱۹ام تیر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

پنج تن از جوانان فعال در زمينه حقوق بشر و امور مدنی در شهر رامشير به اعدام محکوم شدند

محمدعلی عموری فعال فرهنگی و سردبير نشريه دانشجويی “التراث” در دانشگاه صنعتی اصفهان، هاشم شعبانی دبير دبيرستان‌های شهر خلفيه، هادی راشدی و برادران مختار و جابر آلبوشوکه، از جوانان فعال در زمينه حقوق بشر و امور مدنی در شهر رامشير به اتهام اقدام عليه امنيت ملی و محاربه با خدا به اعدام محکوم شده و حکم آن‌ها ابلاغ شده است.
پنج تن از جوانان فعال در زمينه حقوق بشر و امور مدنی در شهر رامشير به اعدام محکوم شدند. به گزارش خانواده های آنان و ديگر فعالان مدنی از اهواز دادگاه انقلاب اين شهر مهندس محمد علی عموری فعال فرهنگی و سردبير نشريه دانشجويی” التراث” در دانشگاه صنعتی اصفهان ،هاشم شعبانی دبير دبيرستان های شهر خلفيه ، مهندس هادی راشدی وبرادران مختار و جابر آلبوشوکه به اتهام اقدام عليه امنيت ملی و محاربه با خدا به اعدام محکوم شده وحکم آنها ابلاغ شده است.

عبدالرحمن عساکره دبير شيمی و مدير دبيرستان در شهر رامشير نيز به ۲۰ سال زندان محکوم شد.

چندی پيش نيز ۴ تن از فعالان مدنی عرب در اهواز به دار آويخته شدند. سه تن از اعدام شدگان ۱۸ جون ۲۰۱۲ بنامهای طه،عباس وعبدالرحمن برادر بودند. نفر چهارم اعدام شده علی شريفی نام داشت.

سازمان های حقوق بشری چون ديده‌بان حقوق بشر و عفو بين‌الملل، پارلمان اروپا، دولت آلمان، پارلمان بريتانيا و دفتر نخست وزير اين کشور و وزارت خارجه اجرای حکم اعدام اين چهار فعال سياسی عرب را محکوم کردند.
از” گويا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.