تهران با ۴۰ درجه گرما در محاصره ریزگردها

جمعه, ۲۳ام تیر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

به گزارش خبرگزاريها با ورود ريزگردها به آسمان تهران، آلودگی هوا به مرز هشدار رسید. پیش‌بینی می‌شود دمای هوای تهران در روزهای آینده از ۴۰ درجه نیز بالاتر هوای تهران در حالی در شرایط ناسالم قرار دارد که به گزارش روزنامه اعتماد، هشدار مسئولان شهرداری و مديرعامل شركت كنترل كيفيت هوای تهران درباره این هوای ناسالم موجب “مشاجره رسانه‌‌ای” بين مديران سازمان محيط ‌زيست و مديران شهرداری تهران شده است.برود. از بیماران قلبی، ریوی و کودکان خواسته شده در فضای باز فعالیت نکنند.

مهر: عبدالرضا امیدوار، مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی روز پنج‌شنبه ۲۲ تیرماه گفته است آسمان تهران طی امروز و فردا صاف در پاره ای نقاط با گرد و خاک همراه است و دمای هوای تهران در گرمترین ساعت به ۳۹ درجه خواهد رسید. دمای تهران در روز چهارشنبه ۴۰ درجه گزارش شده بود.

مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی همچنین پیش‌بینی کرده است گرم شدن هوا در اغلب مناطق ایران تا سه روز آینده ادامه یابد.

به گفته امیدوار با توجه به استمرار و افزایش سرعت وزش باد در عراق طی سه روز آینده آسمان استان‌های جنوب غربی ایران با گرد و خاک همراه بوده و دید افقی نیز کاهش می‌یابد.

در همین زمینه محمدرضا محمودی معاون عمرانی استانداری تهران روز چهارشنبه ۲۱ تیر گفته بود “با افزایش گرد وغبار، هوای تهران به مرز هشدار رسیده است اما هنوز به مرحله اضطرار نرسیده است”.

معاون عمرانی استانداری تهران با درخواست از بیماران قلبی، ریوی و کودکان برای عدم فعالیت در فضای باز، ادامه داده بود: «با شرایط موجود در صورت نیاز تهران تعطیل می‌شود.»

ريزگردها بالاخره به آسمان تهران رسيدند

روزنامه اعتماد در شماره روز پنج‌شنبه ۲۲ تیرماه در همین زمینه نوشته است: «پس از سه روز هشدار، چهارشنبه ريزگردها به آسمان تهران رسيدند. آن‌ها كماكان در آسمان ايران و ريه‌های ايرانی‌‌ها جا خوش كرده‌اند و می‌‌روند تا به پديده‌‌ای عادی در آسمان شهرها تبديل شوند.»

هوای تهران در حالی در شرایط ناسالم قرار دارد که به گزارش روزنامه اعتماد، هشدار مسئولان شهرداری و مديرعامل شركت كنترل كيفيت هوای تهران درباره این هوای ناسالم موجب “مشاجره رسانه‌‌ای” بين مديران سازمان محيط ‌زيست و مديران شهرداری تهران شده است.

در این رابطه رييس سازمان محيط ‌زيست و مديران شهرداری یک‌دیگر را به “فراموش کردن وظایف خود در قبال آلودگی هوا” و “نداشتن دانش” متهم می‌کنند.

استان‌های جنوبی، غربی و جنوب غربی ایران مدت‌ها است که با مشکل گرد و غبار و انتشار ریزگردها روبه‌رو هستند. در سال‌های اخیر وجود ریزگردها به‌ویژه در استان خوزستان و ایلام مشکلات جدی پدید آورده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.