وضعیت حاد یک زندانی مبتلا به سل و ممانعت از انتقال وی به مراکز درمانی

شنبه, ۱ام آذر, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» ممانعت از درمان یک زندانی در زندان زاهدان که اخیرا به بیماری سل مبتلا شده و شرایط او به حدی حاد شده است که به سختی قادر به نفس کشیدن است.

زندانی محمود احمدی مدتی است که به بیماری سل مبتلا شده است و در اثر این بیماری دچار عوارضی همچون تنگی نفس، تب،تعریق شبانه ،کاهش وزن و سرفه مزمن شده است. این زندانی می بایست به سرعت به مراکز درمانی خارج از زندان منتقل شود تا تحت درمان قرار گرفته و همچنین خارج از تجمع زندانیان قرار داده شود تا از گسترش و سرایت این بیماری مسری به سایر زندانیان جلوگیری شود .

اما فردی به نام یوسفی از عوامل وزارت اطلاعات که فاقد هرگونه علم و دانش پزشکی است و در حال حاضر به عنوان رئیس بهداری زندان زاهدان است از درمان این زندانی ممانعت بعمل می آورد و او را در بند عمومی نگهداری می کند.

از طرفی دیگر خانواده این زندانی در طی هفته های گذشته به فردی به نام میرشاه دادستان مراجعه کرده اند ، این فرد به آنها می گوید که باید یوسفی رئیس بهداری زندان طی نامه ای این مسئله را به وی اعلام کند . ولی یوسفی در جواب این زندانی می گوید که دادگاه باید از ما بخواهد تا ما اعلام نماییم.

محمود احمدی و خانواده اش هفته هاست که توسط میرشاه دادستان و یوسفی رئیس بهداری به یکدیگر احاله می شوند . این در حالی است که وضعیت جسمی این زندانی روز به روز حادتر می شود و سایر زندانیان در معرض ابتلا به این بیماری قرار دارند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران،عدم درمان این زندانی که در شرایط حاد جسمی است و در معرض ابتلا قرار دادن سایر زندانیان بی دفاع در برابر این بیماری مسری را شدیدا محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار اقدامات عاجل برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت در زندانهای ولی فقیه آخوند علی خامنه ای است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۳۰ آبان۱۳۹۳ برابر با۲۱ نوامبر۲۰۱۴


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.