نرخ بیکاری ۲۷ درصدی خوزستان

یکشنبه, ۲ام آذر, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

bikari

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان گفت: علی‌رغم ظرفیت‌ها و قابلیت‌های بسیار خوب، نرخ بیکاری 27 درصدی در استان حاکم شده است و در برخی شهرستان‌ها مانند مسجدسلیمان نیز این عدد بیش از 40 درصد است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)‌ منطقه خوزستان هوشمند صفایی در جلسه هم اندیشی اعضای شورای هماهنگی مدیران تابعه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی که امروز، یکم آذرماه در اهواز برگزار شد عنوان کرد: از موضوعات مهم و حساس کنونی در استان بحث اشتغال است که نگرانی‌ را در بخش های مختلف ایجاد کرده است. با توجه به این‌که دولت دیگر وارد حوزه سرمایه گذاری نمی شود نیاز به بخش خصوصی فعال در استان داریم تا اشتغال مولد ایجاد کند. متاسفانه به دلیل شرایط نامساعد آب و هوایی حاکم بر استان و زیرساخت‌های اقتصادی نیمه فعال، ‌بخش خصوصی حاضر به سرمایه‌گذاری با این وضعیت نیست.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان اظهارکرد: برای توسعه اشتغال، امسال کاریابی‌هایی که نیمه فعال بودند دوباره مشغول به شناسایی فرصت‌های شغلی جدید شدند. این اقدام مفید موجب شد تا شناسایی فرصت‌های جدید شغلی 40 درصد افزایش یابد. همچنین به بنگاه‌های اقتصادی استان دستورالعملی ابلاغ شد که نیروی کار خود را از مراکز کاریابی تامین کنند.

صفایی افزود: با اداره‌کل میراث فرهنگی و صنایع گردشگری تفاهم نامه همکاری منعقد شد تا در حوزه صنایع دستی برای ایجاد اشتغال به ویژه بانوان دوره آموزشی برگزار کنند و ما به این بخش تسهیلات اختصاص می دهیم.

وی خاطرنشان کرد: در خصوص ساماندهی مشاغل خدماتی با شهرداری اهواز قرارداد همکاری منعقد شد. در گام اول در منطقه 8 اهواز 500 فرصت شغلی ایجاد شد. پس از این نیز، در نقاط دیگر استان این کار انجام می شود.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد:‌ متاسفانه اوضاع شهرک‌های صنعتی استان بسیار نگران کننده است؛ به طوری که بسیاری از این واحدها از تسهیلات استفاده، اما کار را نیمه تمام رها کرده‌اند.

صفایی اظهار کرد: ‌در حال حاضر 2400 واحد صنعتی در شهرک‌های صنعتی خوزستان وجود دارد که تنها 420 واحد آن فعال است. فعال سازی تمام واحدها می تواند سهم زیادی از اشتغال استان را تامین کند. به طوری که اشتغال این ظرفیت‌های خالی نزدیک به 45 هزار نفر پیش بینی شده است.

وی بیان کرد:‌ سودهای کلان بانک‌ها یکی از عوامل بازدارنده کارآفرینان در ایجاد اشتغال مولد است. برای رونق نرخ اشتغال مولد باید نرخ سود تسهیلات، منطقی و برای تولیدکنندگان صرفه اقتصادی داشته باشد.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خوزستان تصریح کرد: حوزه تعاون یکی از بخش های مهم کشور می باشد که استان ما در این حوزه خیلی فعال است. همچنین سهم تعاونی ها در صادرات، 15 درصد است.

صفایی اظهار کرد: در حال حاضر 12 هزار تعاونی در استان فعال است که این تعاونی‌ها 20 درصد اشتغال استان را تامین کرده اند.

صفایی بیان کرد: برجسته ترین کاری که با هماهنگی انجام شد، اختصاص تسهیلات به مغازه داران پاساژ کادوس آبادان است. این پاساژ در چندماه گذشته دچار آتش سوزی شد و کسبه آن متضرر شده اند. برای جبران خسارت و ادامه کار، تسهیلاتی از طریق صندوق مهر امام رضا (ع) به این افراد پرداخت می‌شود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.