انتقاد علی سعیدی نماینده خامنه‌ای از عدم مشارکت برخی از «سرداران سپاه» در سرکوب اعتراضات

یکشنبه, ۲۵ام تیر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

روزنامه خراسان خبر داده است که علی سعیدی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با تائید وجود اختلاف نظر در میان فرماندهان سپاه در رویدادهای پس از انتخابات سال ۸۸، از عدم همراهی برخی از «سرداران سپاه» در سرکوب اعتراضات انتقاد کرده است.

به گزارش این روزنامه، علی سعیدی روز شنبه در هجدهمین همایش سراسری فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی سپاه پاسداران که در مشهد برگزار می‌شود، طی سخنانی درباره «ولایت فقیه و ابعاد ولایت مداری» گفت که «در شرایط فتنه برخی از سرداران ما بر دهان‌شان مهر زدند» و «این افراد در دوران فتنه چیزی نگفتند و کوتاه آمدند».

نماینده علی خامنه‌ای در سپاه پاسداران همچنین بر بازنگری در صلاحیت چنین فرماندهانی تاکید کرده و گفت که «باید ببینیم این مشکل از کجا نشات می‌گیرد که برخی افراد مانند اسامه ابن زید پس از رحلت پیامبر اسلام سقوط آزاد کرده‌اند».

اشاره علی سعیدی به «اسامه ابن زید» فرزند زید پسرخوانده پیامبر اسلام و از فرماندهان مورد اعتماد او است که بنا بر برخی روایات چون پدرش به فرماندهی سپاه اسلام برای جنگ با روم منصوب شد، اما بعد‌ها در دوره خلافت علی ابن ابی‌طالب از شرکت در جنگ‌های او خودداری کرد، اما خواهان دریافت سهم خود از غنایم شده بود.

به نوشته روزنامه خراسان، علی سعیدی در سخنان روز شنبه گفت که باید «درباره مواضع برخی چهره‌های سیاسی و نظامی» بررسی‌هایی صورت گیرد و تاکید کرد که «باید نوع رفتار کسانی که در زمان آیت‌الله خمینی و آیت‌الله خامنه‌ای در خط مقدم ولایت‌مداری قرار داشتند، اما در قضایایی مانند بنی‌صدر، نهضت آزادی، ماجرای منتظری و اصلاح‌طلبان و نیز فتنه ۸۸ رفتار دیگری نشان دادند، را اندازه‌گیری کنیم، تا ببینیم مرز ولایت‌پذیری و ولایت‌مداری افراد چگونه است».

این روزنامه در عین حال نوشته است که نماینده علی خامنه‌ای در سپاه پاسداران در جریان سخنرانی در «همایش سراسری فرماندهان و مسئولان نیروی دریایی سپاه پاسداران» با این ادعا که «در حال حرکت به سمت ظهور امام زمان هستیم» گفت که «یکی از مهم‌ترین کار‌ها برای امام زمان کادرسازی و نیروسازی است».

علی سعیدی همچنین گفته است که «ما در دقیقه ۹۰ و آستانه فتح خیمه معاویه هستیم و مردم ما باید بیش از گذشته استقامت و صبر داشته باشند و باید آستانه صبر مردم را بالا ببریم».


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.