اعتصاب غذای رسول حردانی در اعتراض به عدم درمان و مصطفی ره در اعتراض به دستگیری غیر قانونی وی در جزیره ابوموسی

چهارشنبه, ۵ام آذر, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

rasoul hardani

اعتصاب غذای یک زندانی سیاسی در اعتراض به عدم درمان در زندان اوین

بنا به گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » زندانی سیاسی رسول حردانی در اعتراض به عدم درمان در زندان اوین دست به اعتصاب غذا زده است.

روز دوشنبه ۳ آذرماه زندانی سیاسی رسول حردانی ۳۰ ساله در اعتراض به عدم درمان وعدم رسیدگی به خواسته هایش دست به اعتصاب غذا زد. این زندانی سیاسی از درد و ناراحتی حاد در پاها و ورم زانو رنج می برد و اعلام کرده است که اگر تا روز چهارشنبه به خواسته های وی رسیدگی نکنند و وی را تحت درمان قرار ندهند اقدام به دوختن لباهایش خواهد کرد.همزمان با اعلام وی به اعتصاب غذا ، زندانبانان ولی فقیه به منظور عدم حمایت سایر زندانیان سیاسی او را از بند ۳۵۰ خارج و به بند آموزشگاه منتقل کرده اند.

زندانی سیاسی رسول حردانی در سال ۱۳۷۹ بدلیل فرار از جهنم آخوندها همراه برادرش خالد حردانی بازداشت و پس از تحمل ۷ سال زندان با سپردن وثیقه در سال ۱۳۸۶ آزاد شد .وی مجددا در اعتراضات چهارشنبه سوری در سال ۱۳۸۸ دستگیر و همچنان در زندان اوین بسر می برد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران عدم درمان این زندانی سیاسی و سوق دادن وی به سمت اعتصاب غذا را محکوم می کند و ازکمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار دخالت برای پایان دادن به جنایت علیه بشریت در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۵ آذر۱۳۹۳ برابر با۲۶ نوامبر۲۰۱۴

*****

mostafa rah

اعتصاب غذای یک زندانی سیاسی در اعتراض به دستگیری غیر قانونی وی در جزیره ابوموسی

بنابه گزارشات رسیده به «فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» زندانی سیاسی سابق مصطفی ره پیش روزیکشنبه توسط نیروهای اطلاعات سپاه بازداشت گردید. او در اعتراض به بازداشت غیر قانونی و رفتارهای غیر انسانی دست به اعتصاب غذای خشک زده است.

روز یکشنبه ۲ آذرماه نیروهای اطلاعات سپاه به محل مسکونی زندانی سیاسی سابق مصطفی ره پیش مراجعه نمودند و به خانواده وی گفتند که او برای پاره ای از توضیحات باید به اطلاعات سپاه پاسداران در جزیره ابوموسی مراجعه نماید. زندانی سیاسی سابق همراه با پدرش به اطلاعات سپاه پاسداران که امور این جزیره بطور مطلق در اختیار آنها است مراجعه می کنند حوالی ساعت ۱۲:۰۰ زندانی سیاسی سابق توسط آنها بازداشت و روانه زندان این جزیره می گردد.

زندانی سیاسی مصطفی ره پیش در اعتراض به بازداشت غیر قانونی و رفتارهای غیر انسانی دست به اعتصاب غذای خشک می زند که وارد سومین روز اعتصاب غذای خشک خود شده است .در اثر اعتصاب غذای خشک وضعیت جسمی این زندانی سیاسی در شرایط حاد می باشد.

فردی که این زندانی سیاسی را احضار و مورد بازجویی قرار داده است و دستور بازداشت او را صادر نموده است سرهنگ پاسدار عمویی می باشد. همچنین پاسداری به نام مالک رهبری که از شکنجه گران اطلاعات سپاه می باشد این زندانی سیاسی را مورد اذیت و آزار قرار می دهد.

اطلاعات سپاه با اتهاماتی مانند توهین به نظام و مقامات بالای سپاه پاسداران قصد پرونده سازی جدید ومحکومیت وی را دارد.

زندانی سیاسی مصطفی ره پیش متولد ۱۳۶۱ می باشد.او اخیرا ازدواج نموده و همسر وی باردار است. پیش از این زندانی سیاسی مصطفی ره پیش در سال ۱۳۸۳ با یورش نیروهای اطلاعات سپاه پاسداران دستگیر و به مدت ۱ سال در زندان اطلاعات سپاه جزیره ابوموسی زندانی بود . این زندانی سیاسی در یک دادگاه فرمایشی با پرونده سازی واهی و دروغین توسط سپاه پاسداران به ۱۲ سال زندان محکوم گردید. وی پس از طی ۷ سال زندان آزاد شد
.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، دستگیری ، بازداشت و پرونده سازی علیه این زندانی سیاسی را محکوم می کند و نسبت به خطری که جان این زندانی سیاسی در اعتصاب غذای خشک را تهدید می کند هشدار می دهد و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار دخالت برای پایان دادن به جنایت علیه بشر یت در ایران است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۵ آذر۱۳۹۳ برابر با۲۶ نوامبر۲۰۱۴


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.