وزرای نفت و بهداشت و روسای سازمان‌های «استاندارد و محیط‌زیست» : ضرورت حذف تولید و عرضه بنزین پتروشیمی

پنج شنبه, ۶ام آذر, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

saratan
شرق: چهار مقام ارشد دولت در نامه‌ای خطاب به رییس مجلس‌‌شورای‌اسلامی، ضمن تاکید بر حذف کامل بنزین پتروشیمی، بر ضرورت تولید و عرضه انواع فرآورده‌های نفتی به‌خصوص بنزین منطبق با استاندارد و ضوابط مصوب تاکید کردند.

به گزارش ایسنا، این نامه 14 آبان‌ماه امسال و تحت عنوان شورایعالی حفاظت محیط‌زیست خطاب به رییس مجلس به امضای وزرای نفت و بهداشت و روسای سازمان‌های محیط‌زیست و استاندارد رسیده است. در این نامه که اکنون منتشر شده، آمده است: متاسفانه بالابودن میزان آروماتیک‌ها در سوخت در سال‌های گذشته و به‌تبع آن بالا‌بودن غلظت بنزن سبب شده که در هوای شهرها همچنان شاهد غلظت بالای بنزن باشیم. در این‌خصوص براساس گزارش سازمان حفاظت محیط‌زیست بعضا مشاهده شده میزان این پارامتر صد تا هزاربرابر حد استانداردهای زیست‌محیطی در نزدیکی جایگاه‌های سوخت‌رسانی و مناطق پرترافیک بوده است. افزایش محصولات پتروشیمی تحت‌عنوان رفورمیت، بنزن پیرولیز و اکتان‌‌افزا در سال‌های گذشته علی‌الخصوص سال‌های 89 تا 92 وضعیت را بغرنج‌تر نموده است. در بخش دیگری از این نامه آمده است: اصلی‌ترین عوامل انتشار بنزن در هوای آزاد تبخیر بنزین از ذخیره‌گاه‌های بنزین (پمپ‌بنزین)، تبخیر و احتراق سوخت در خودروهای در حال حرکت و خارج از استاندارد است.

مقایسه آمار و مستندات کیفی هوا نشان می‌دهد در سال‌های 79 تا 84 با اجرای اولین برنامه جامع کاهش آلودگی هوا شرایط کیفی هوا در تهران رو به بهبود قرار گرفت و در ادامه با توجه به توقف برنامه‌های اجرایی کاهش آلودگی هوا و از همه مهم‌تر با توزیع و تولید سوخت با کیفیت پایین و بخصوص تولید و توزیع اکتان‌افزای پتروشیمی در سال 89 روند افزایشی تعداد روزهای ناسالم و رشد بیماری‌های تنفسی منتسب به آلودگی هوا را شاهد بودیم. همچنین امضاکنندگان نامه تاکید کرده‌اند: از مهم‌ترین منابع تولید آلودگی هوا در شهرها می‌توان به احتراق ناشی از سوخت خودروها، صنعت و فعالیت‌های تجاری و خانگی اشاره کرد که در صورت پاک‌نبودن سوخت مصرفی در این منابع شدت آلودگی و خطرزایی آن برای انسان چندین‌برابر می‌شود. سوخت مصرفی در خودروها حاوی ترکیبات ویژه‌ای است که در صورت عدم رعایت استاندارد ترکیبات متعددی از مواد سرطان‌زا و سمی از قبیل بنزن، فلزات سنگین، ترکیبات آروماتیک در هوا منتشر می‌کند. اصلی‌ترین پارامترهای موجود در بنزین که به‌لحاظ زیست‌محیطی دارای اهمیت ویژه‌ای است ترکیبات آروماتیک و بنزن است.

در بخش دیگری از نامه با اشاره به اینکه دولت تدبیر و امید و در راس آن ریاست‌جمهوری از همان ابتدای شروع کار دولت موضوع زیست‌محیط را در راس برنامه‌های اجرایی خود قرار داده و از هرگونه اقدامی جهت بهبود شرایط موجود دریغ نخواهد کرد، آمده است: عزم دولت در اجرای برنامه‌های کاهش آلودگی هوا بسیار جدی است و فعالیت یکپارچه‌ای را با هماهنگی همه ارگان‌های مرتبط آغاز کرده است. به همین منظور نیز برنامه‌های راهکارهای کاهش آلودگی هوا 10 اردیبهشت 93 به تصویب رسید که بر پایه 9 محور سوخت، خودروهای در حال حرکت، منابع ساکن، خودروهای نو، نیروگاه‌ها، مدیریت حمل‌ونقل و تقاضای سفر، پایش و پیش‌بینی هوا، آموزش و اطلاع‌رسانی و زیرساخت‌های شهری تنظیم شده است. در ادامه نامه‌ای که به امضای این چهار مقام ارشد دولت رسیده، آمده است: در سال‌جاری با اجرای مصوبه فوق‌الذکر و حذف اکتان‌افزای پتروشیمی و ارتقای کیفی بنزین مصرفی به‌ویژه در تهران شرایط کیفی هوا نسبت به دوره مشابه سال گذشته دارای شرایط بهتری بوده است. مقایسه شش‌ماه سال‌جاری با سال 92 حاکی از آن است که تعداد روزهای پاک از دوروز به شش‌روز، تعداد روزهای سالم از 128 به 139 روز افزایش و تعداد روزهای ناسالم از 56 به 41روز کاهش یافته است. این افراد بر لزوم توقف عرضه بنزین پتروشیمی‌ها تاکید کرده و گفته‌اند: از آنجایی که ارتقای سطح کیفی فرآورده‌های نفتی نقش موثر و بسزایی در تامین انتظارات اجرای استاندارد و مقررات آلایندگی زیست‌محیطی دارد، لذا بدون شک می‌توان اذعان کرد که تولید، واردات و عرضه انواع فرآورده‌های نفتی متناسب با استانداردهای زیست‌محیطی از سوی کارشناسان و متخصصان مورد تایید و تاکید است به همین دلیل این‌جانبان امضاکنندگان این بیانیه به‌همراه تمام مسوولان و تصمیم‌گیران حوزه‌های سوخت و سلامت موضع مشترک خود را مبنی بر تولید و عرضه انواع فرآورده‌های نفتی به‌خصوص بنزین منطبق با استاندارد و ضوابط مصوب و حذف کامل بنزین اعلام می‌کنیم.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.