۳۰ کارگر لوله و ماشین سازی ایران اخراج شدند

پنج شنبه, ۱۳ام آذر, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

luleh

عمده‌ترین مشکلات کارخانه لوله و ماشین سازی ایران کاهش سفارش کاری و عدم توانایی در دریافت مطالبات معوقه از سوی سفارش دهندگان بویژه دولت است./ این کارخانه بیش از دو سال است از دریافت ۴۰ میلیارد تومان طلب خود از وزارت نیرو عاجز مانده است.

۳۰ کارگر قرار دادی کارخانه «لوله ماشین سازی ایران» پس از اتمام قرارداد کارشان تعدیل شدند.

«جواد مهدی لو» رئیس نهاد کارگری این کارخانه به ایلنا گفت: این کارخانه از دو سال پیش به دلیل کمبود نقدینگی و انباشت بدهی به شرکت‌های دیگر با مشکل کاهش تولید روبروست به همین دلیل ناچار است تعداد زیادی از کارگران قراردادی خود را به تدریج تعدیل کند.

اوبا بیان اینکه این تعداد کارگر تعدیل شده برای دریافت مقرری بیمه بیکاری به اداره کار معرفی شده‌اند در ادامه گفت: عمده‌ترین مشکلات کارخانه لوله و ماشین سازی ایران کاهش سفارش کاری و عدم توانایی در دریافت مطالبات معوقه از سوی سفارش دهندگان بویژه دولت است.

به گفته وی، این کارخانه بیش از دو سال است از دریافت ۴۰ میلیارد تومان طلب خود از وزارت نیرو عاجز مانده است.

او گفت: کارخانه لوله و ماشین سازی ایران با ۸۰۰ کارگر از دو واحد مجزا تشکیل شده است. یکی از واحد‌ها واقع در چهاردانگه با بیش از ۶۷۰ کارگر و مابقی کارگران در واحد شمس آباد مشغول به کارند. که با ادامه روند فعلی کارفرما ناچار است واحد شمس آباد را تا دو هفته آینده تعطیل کند.

به گفته وی، این واحد در چند سال گذشته بیش از ۱۲۰۰ کارگر داشت که کارفرما به مرور با اخراج و تعدیل بخش زیادی از نیروی کار امروز تعداد کارگران را به ۸۰۰ کارگر رسانده است.

این کارگرافزود: شنیده شده کارفرمای کارخانه لوله و ماشین سازی ایران علاوه بر اخراج این ۳۰ کارگر قراردادی در تاریخ هشتم آذر ماه، به تعداد دیگری از کارگران نیز هشدار اخراج داده است.

رئیس نهاد کارگری کارخانه لوله و ماشین‌سازی ایران با بیان اینکه این موضوع باعث نگرانی همه کارگران رسمی و قراردادی شده است در خاتمه افزود: همچنین کارفرما گفته است اگر کارخانه لوله وماشین سازی ایران نتواند تا پایان سال سفارش کاری جدیدی بگیرد ناچار است کارخانه را به طور کل تعطیل اعلام کند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.