معاون وزارت بهداشت: ۷۸ درصد مردم کشور تغذیه نامناسب دارند

پنج شنبه, ۱۳ام آذر, ۱۳۹۳
اندازه قلم متن

معاون بهداشت وزارت بهداشت گفت: ۷۸ درصد مردم کشور تغذیه نامناسب دارند که عمده مشکلات تغذیه‌ای آنان مربوط به مصرف زیاد نمک، شکر و روغن و استفاده ناکافی از میوه و سبزیجات است.

به گزارش نورنيوز؛ علی اکبر سیاری روز چهارشنبه در مراسم اختتامیه اولین کنگره بین المللی و سیزدهمین کنگره تغذیه گفت: 78 درصد مردم کشور تغذیه نامناسب دارند.

وی افزود: سالانه 36 میلیون مرگ در دنیا بر اثر ابتلا به بیماری‌های قلبی- عروقی، سرطان‌ها، دیابت و بیماری‌های تنفسی رخ می‌دهد.

وی تصریح کرد: در ایران نیز سالیانه 83 هزار نفر افراد 30 تا 70 ساله بر اثر ابتلا به بیماری‌های فوق جان خود را از دست می‌دهند که در صورت اصلاح سبک زندگی می‌توان از این عوارض به میزان چشمگیری کاست.

به گفته معاون بهداشت وزارت بهداشت از میان 4 عامل خطرساز تغذیه نامناسب، کم تحرکی، مصرف سیگار و الکل، مشخص شده که تغذیه نامناسب در ابتلا به بیماری‌های فوق، بزرگترین سهم را داراست.

وی ادامه داد: در حوزه تغذیه نیز نقش روغن در ابتلا به بیماری هایی همچون بیماری های قلبی- عروقی، سرطان‌ها و دیابت و نیز مرگ ناشی از آن‌ها بیش از سایر مواد خوراکی است.

سیاری اظهار داشت: از اقدامات مهم وزارت بهداشت در طرح تحول نظام سلامت، کاهش 50 درصدی واردات روغن پالم در امسال و کاهش 30 درصدی آن در سال آینده و کاهش میزان اسید چرب ترانس روغن‌های است.

وی بهترین روش برای اصلاح عادات غلط تغذیه‌ای را مانند کاهش مصرف نمک از 10 تا 12 گرم کنونی به 5 گرم، همچنین استفاده کمتر از قند و شکر و نیز فرهنگ سازی در زمینه مصرف روغن‌های مایع و نیز خوردن حداقل 5 واحد میوه و سبزی آموزش به کودکان در مدارس عنوان کرد .

معاون بهداشت وزارت بهداشت با اشاره به اینکه این وزارت با هدف اصلاح تغذیه مردم تفاهمنامه‌ای را با وزارت آموزش و پرورش به امضا رسانده است، خاطر نشان ساخت: آموزش تغذیه صحیح در مدارس به 12 میلیون دانش آموز، نقش موثری در کاهش بیماری‌ها داشته که علاوه بر ارتقای سلامت مردم از بار هزینه‌های دولت نیز خواهد کاست.

وی گفت: وزارت جهاد کشاورزی نیز نقش بزرگی در تامین سلامت غذایی کشور بر عهده دارد که تفاهمنامه‌ای با این وزارتخانه در زمینه کیفیت و میزان مصرف کودها به امضا رسیده تا هم مقدار مصرف سم در کشور کاهش یابد و هم سموم از نظر کیفیت کنترل شوند؛ زیرا مصرف نا به جای سموم سبب آلودگی آب شده که این آلودگی وارد بدن انسان می‌شود.

سیاری خاطر نشان ساخت: کاهش فقر، افزایش سواد و دسترسی به غذا جزو سیاست‌های دنبال شده ازسوی وزارت بهداشت طی 20 سال اخیر بوده که خوشبختانه منجر به کاهش 50 درصدی سوء تغذیه در کشور شده که این اقدامی بزرگ در این زمینه است.

وی گفت:20 سال پیش که این طرح را شروع کردیم، نگران افزایش وزن و چاقی به شکل امروزی نبودیم، اما امروزه چاقی و داشتن وزن بالاتر از استاندارد، جزو یکی از مشکلاتی است که سلامت افراد را تهدید می‌کند.

معاون بهداشت وزارت بهداشت یادآور شد: با وجود اقدامات مثبت انجام شده در کشور در زمینه کمبود ویتامین D موفق نبودیم و در عرض 10 سال کمبود این ویتامین به 6 برابر افزایش یافته است.

وی ادامه داد: حل مشکلات تغذیه‌ای به دلیل گستردگی و پراکندگی بسیار مشکل بوده، نیازمند همفکری اندیشمندان و همکاری‌های بین بخشی است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.